Kwesty na operację serca Mateuszka

Miasto Bochnia przyłącza się do zbiórki pieniędzy na operację trzymiesięcznego Mateuszka. Chłopiec cierpi na skomplikowaną wadę serca i tylko zabieg kardiochirurgiczny może uratować mu życie. Potrzeba na to jednak 16,5 tys. euro, czyli ok. 60 tys. zł, a pieniądze mają być zebrane do września. Jak mówi burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz, wkrótce na terenie Bochni przeprowadzonych zostanie kilka kwest na rzecz dziecka.

Dziecko to czekają co najmniej dwie operacje. Nie ma możliwości wykonania ich w możliwie szybkim terminie na terenie naszego kraju dlatego ta operacja ma być wykonywana w Niemczech. Staramy się pomóc rodzicom w zebraniu środków, które będą potrzebne na opłacenie tej operacji – mówi burmistrz.

Kwesta na operację serca Mateuszka Rynducha odbędzie się w najbliższy weekend podczas IV bocheńskiej edycji Pierścienia św. Kingi. Oprócz tego pieniądze będą zbierane podczas kolejnych miejskich imprez: XV Memoriału Majora Bacy – 3 sierpnia, Dożynek Parafialnych – 24 sierpnia oraz Pożegnania lata – 6 września.

Każdy może pomóc w sfinansowaniu kosztownej operacji ratujacej życie Mateuszka, która przeprowadzona zostanie w klinice Grosshadern w Monachium. Najprostszą formą pomocy, do której chcemy się przyłączyć i zachęcić wszystkich będzie wrzucenie dowolnej kwoty do puszki kwestujących wolontariuszy. Można także dokonać wpłat na specjalne utworzone konto, gdzie gromadzone są środki na leczenie malutkiego mieszkańca naszego miasta – czytamy na stronie internetowej miasta Bochni.

Aby prawidłowo przelać pieniądze należy wpisać:

Bank Nordea 23 1440 1185 0000 0000 0711 9445
Agata i Krzysztof Rynduch
ul.Kowalska 11/1
32-700 Bochni

lub konto fundacji:
Odbiorca: Fundacja Cor Infantis
Fortis Bank Polska SA
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150
z dopiskiem Mateusz Rynduch