W sobotę w Chełmie odbył się tradycyjny wieczór z wiankami świętojańskimi. Wydarzenie rozpoczęło się na dziedzińcu Galerii Chełm, aby późniejszym wieczorem kolorowym korowodem przejść nad Rabę, gdzie oddano wianki chłodnym nurtom rzeki.
W programie tegorocznych „Wianków” były warsztaty ich wytwarzania, konkurs na najpiękniejszy wianek, biesiadowanie z Kamilem Grabarzem. Przed godziną 21 kolorowy, długi orszak – którego czoło tworzyli członkowie zespołu „Mali Siedlecanie” oraz Kapeli Ludowej „Siedlecanie” przeszli nad Rabę. Tam zanim wianki popłynęły Rabą, odbył się pokaz Teatru Ognia.
tekst, foto: Marcin Kalinowski


















































