Reklama

Dom Bochniaków pięknieje

Dobiega końca remont elewacji Domu Bochniaków przy bocheńskim rynku. Jest on jest siedzibą Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Inwestycja została dofinansowana przez powiat bocheński. Jeszcze kilka tygodni temu ściany kamienicy były białe, teraz zostały pomalowane są na kolor kremowy, nawiązując w ten sposób do tego, jak kamienica wyglądała w okresie baroku.

Wszystkie szczegóły renowacji były uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. – Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, że elewacje kamienic w centrum miasta przy rynku nabierają estetycznego, naprawdę bardzo ładnego wyglądu. Wydaje się, że kamienica Bochniaków będzie bardzo ładnie realizować pewien wygląd estetyczny rynku i jest zgodna z założeniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który uzgodnił tego tyopu działania na tej kamienicy – mówi Gustaw Korta, wiceburmistrz Bochni.

Remont elewacji Domu Bochniaków obejmuje również wyzłocenie Oka Opatrzności, które widnieje na szczycie elewacji, oraz odnowienie napisu „Dom Bochniaków”. Koszt remontu wynosi 50 tys. zł, w połowie płacą za niego powiat bocheński oraz Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.