III liga siatkówki mężczyzn: Contimax MOSIR uległ Kłosowi Olkusz

Dwa mecze podczas ostatniego weekendu zagrała na wyjeździe bocheńska drużyna siatkarzy Contimax MOSiR. Pierwszy z nich, z Kłosem Olkusz zakończył się porażką, drugi – z GSKS Laskową okazał się zwycięstwem.

W sobotę 5 marca, Kłos Olkusz pokonał naszych siatkarzy 3:0 (w setach 25:18, 25:11, 25:20). Wicelider rozstrzelał nas zagrywką. W bocheńskiej drużynie szwankowało przyjęcie i był problem z wyprowadzeniem kończącego ataku. Można powiedzieć, że był to dla drużyny Kłos rewanż za przegraną w Bochni.

W niedzielę 6 marca, Contimax MOSiR Bochnia rozegrał awansem ostatni mecz w tej rundzie z GSKS Laskową. Nasi siatkarze zwyciężyli tym razem 3:0 (w setach 32:30, 25:20, 25:18). Pierwszy set był bardzo zacięty i wyrównany. W pozostałych setach większą dojrzałością wykazali się siatkarze z Bochni. – Zwycięstwem zaczęliśmy i zwycięstwem kończymy – podsumował ten etap gry trener bocheńskiego zespołu Czesław Kumorek – Teraz czekają nas przygotowania do półfinałów – dodaje.

Od początku sezonu Contimax MOSiR Bochnia odnosił zwycięstwa, które pozwoliły mu zająć pozycję lidera w tabeli rozgrywek III małopolskiej ligi siatkówki mężczyzn. Przegrana z Kłosem, była do tej pory jedyną porażką. Bocheński zespół ma jednak pewną pozycję i w najbliższym czasie (18-20 marca) weźmie udział w turnieju półfinałowym, który odbędzie się w Rzeszowie.

Spotkają się tam cztery zespoły. Oprócz drużyny CONTIMAX MOSiR Bochnia, która walczyć będzie jako mistrz województwa małopolskiego mecze rozegrają: mistrz województwa podkarpackiego, wicemistrz województwa łódzkiego i wicemistrz województwa świętokrzyskiego. Po turnieju dwie najlepsze drużyny awansują do rozgrywek finałowych. Finał, który odbędzie się 1-3 kwietnia, zorganizuje zwycięzca półfinału.