Trzeci dzień Dni Bochni przyniosły koncerty – Bogusz Band, laureatów konkursu „Młode Talenty” oraz „Solna Fuzja Dźwięków”. Było to świetne zakończenie święta miasta.
Podobnie jak w zeszłym roku, ostatni dzień obchodów obracał się wokół występów mieszkańców Solnego Grodu, jak i okolicznych miejscowości.
Niedzielne obchody, 21.06.2026 r., na Rynku rozpoczęły się od występu zespołu Prometea oraz wspólnego tańca z grupą taneczną „Solo Dance” z Fundacji „Kopalnia Możliwości”.
Następnie odbyła się seria mini koncertów laureatów przeglądu „Młode Talenty 2026” – formy muzyczne. Młodzi ludzie zaprezentowali swoje umiejętności, czym pokazali świetlaną przyszłość bocheńskiej sceny muzycznej.
Po nich wystąpił zespół Bogusz Band z okolic Bochni, prezentując swoje autorskie utwory z gatunku pop i indie. Grupa zagrała m.in. „Krótką Piosenkę o Tinderze”, którą zachwyciła publiczność.
Finalnym punktem obchodów był 2. Koncert z cyklu „Solna Fuzja Dźwięków”, który zrzeszył wielu artystów naszego regionu. Występ na pewno na długo zapisze się w świadomości mieszkańców, znacząco przewyższając poziomem poprzednie koncerty.
Na scenie, w ramach „Solnej Fuzji Dźwięków”, wystąpili:
Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni „Con Passione” pod dyrekcją Tomasza Półtoraka oraz Chór Męski „Cantores Sancti Nicolai” pod dyrekcją Justyny Hanusiak, wraz z wokalistami:
Robertem Mastalerzem, Marią Babicz, Jarosławem Boguszem, Marcinem Furmańskim, Kamilem Grabarzem, Klarą Kleszcz, Barbarą Furmańską, Joanną Zwierniak i Adamem Jarzmikiem.
Tekst i zdjęcia: M. Piekarz






































































































