Reklama

Bezpłatny internet już działa

Dobra wiadomość dla internautów z Bochni i okolic. W Bochni oraz powiecie bocheńskim działa bezprzewodowy internet, z którego można korzystać bezpłatnie. Powiat bocheński uruchomił tzw. hotspoty. Właściciele laptopów oraz telefonów komórkowych z dostępem do internetu mogą surfować w 3 punktach na terenie Bochni.

Można usiąść z laptopem na rynku, na plantach i w okolicach placu Turka i tam można skorzystać bezpłatnie z internetu przez całą dobę – mówi Emilia Mazanek z Biura Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni. Hotspoty zostały też uruchomione na terenie gminy Trzciana oraz gminy Drwinia. W gminie Trzciana jeden hotspot działa na terenie Publicznego Gimnazjum, drugi w okolicach poczty oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W Drwini hotspoty działają w okolicach urzędu gminy oraz w Grobli w pobliżu biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Drwinia.

– Turyści odwiedzający nasz powiat bez problemu odnajdą miejsca, w których działa bezprzewodowy internet, bowiem zostały one specjalnie oznakowane. Logo hotspotów zostało już umieszczone na terenie Bochni, a jeszcze w tym tygodniu odpowiednie tabliczki znajdą się w gminie Trzciana i Drwinia. W najbliższym czasie zostanie także przygotowana szczegółowa mapa zasięgu hotspotów, którą będzie można sprawdzić na stronie www.powiat.bochnia.pl – dodaje Emilia Mazanek.

Hotspot działa też w Lipnicy Murowanej, urządzenie zakupił tamtejszy urząd gminy. Bezprzewodowy internet jest też dostępny w czytelni bocheńskiej biblioteki. Aby skorzystać z bezpłatnego internetu w którymś z wymienionych miejsc, wystarczy podczas logowania wpisać swój nr pesel. Koszt zakupu urządzeń wnosi ok. 47 tys. zł. Po półrocznym okresie pilotażowym, hotspoty zostaną przekazane gminom do bezpłatnego użytkowania.