Reklama

Pielgrzymka tarnowska ze św. Pawłem

Trwają zapisy i przygotowania do XXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wyruszy ona z Tarnowa 17 sierpnia. Tegoroczne rozważania, z racji trwającego Roku św. Pawła, będą poświęcone życiu i przesłaniu Apostoła Narodów.

Każdy z uczestników pielgrzymki otrzyma listy św. Pawła, a patronami dnia podczas całej trasy będą jego współpracownicy. – Jest to wielka okazja, żeby spotkać się z tym niezwykłym Apostołem Narodów, ale też żeby spróbować odczytać listy, które są adresowane kiedyś do gmin, ale tak naprawdę do każdego z nas. Dlatego ks. Piotr Łabuda, biblista, przygotował rozważania i cały program duchowy na tegoroczną pielgrzymkę – mówił w RDN Małopolska ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki.

Trasę pielgrzymki będzie można śledzić w internecie na wirtualnej mapie pielgrzymek na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka Tarnowska obecna jest także w portalu Nasza klasa. Chętni do udziału w pielgrzymim szlaku mogą się zapisywać w swoich parafiach. Zapisy do udziału w pielgrzymce przyjmują parafie. Pielgrzymi duchowi – w parafiach oraz na oficjalnej stronie internetowej pielgrzymki: www.ppt.lap.pl.

Zapisy trwają też na pielgrzymkę krakowską.