Organizowana jest internetowa zrzutka na zakup systemu multimedialnego w bocheńskiej bazylice

Na portalu zrzutka.pl organizowana jest zbiórka pieniędzy na zakup nowego systemu do wyświetlania tekstów i obrazów w bocheńskiej bazylice.  

 

Akcję na portalu uruchomił kościelny parafii św. Mikołaja Tomasz Kulas, który od kilku tygodni zbiera środki na zakup nowoczesnego systemu z ekranami pomagającemu parafianom w uczestniczeniu w nabożeństwach. Kościelny bocheńskiej parafii w opisie celu zrzutki przyznał, że obecne tablice i system je obsługujący zawodzi. Bywa, że w trakcie nabożeństwa wyświetlany tekst zawiesza się. Same ekrany są przestarzałe, ich wymiana jest więc pilną koniecznością – napisał Kulas. Celem jest uzbieranie 50.000 zł.

To rozwiązanie pozwoli wyświetlać nie tylko pieśni (system ma wbudowaną bazę pieśni religijnych), ale także fragmenty Pisma św. czy aktualne informacje. Umożliwi także prezentacje zdjęć z wydarzeń w naszej parafii (np. realizowanego obecnie remontu w Bazylice), czy nawet filmów religijnych. Nowe rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne. Jest sterowane za pomocą tabletu i sieci bezprzewodowej. Komunikacja jest zabezpieczona protokołem SSL – takim samym, jak połączenie z bankiem. A to oznacza, że nikt z zewnątrz nie może się podłączyć do systemu – relacjonował na zrzutka.pl Tomasz Kulas.

foto: https://www.cherumedia.com/system-multimedialny-do-kosciola-cena

Więcej o zestawach Serafin, którym zainteresowana jest parafia znajdziecie klikając w tym miejscu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce, którą możecie znaleźć TUTAJ