Ojciec Tomasz Nowak z konferencją w Bochni

W najbliższą środę 24 stycznia, do Bochni zawita znany i lubiany dominikanin, o. Tomasz Nowak. Spotkanie z nim odbędzie się w ramach 74-go Otwartego Bocheńskiego Wieczoru Modlitwy „Strumienie” w kościele szkolnym o godz. 19:00, podczas którego wygłosi konferencję „Ziarno i Siewca”.

Znany jako „Wodzu”, o. Tomasz Nowak jest wędrownym kaznodzieją, cenionym za swój dar charyzmatycznego głoszenia. Prowadzi swój autortski kanał na YouTube „Strefa Wodza”. Wraz z o. Adamem Szustakiem regularnie organizują wielotysięczne spotkania modlitewne na największych halach widowiskowych w Polsce, wypełniając je po same brzegi. Długi czas pracował w Krakowie. W ostatnich latach był przeorem klasztoru oo. Dominikanów w Łodzi.

Otwarte Bocheńskie Wieczory Modlitwy „Strumienie” odbywają się w kościele szkolnym regularnie od 2016 r. To czas konferencji, dobrej muzyki uwielbienia i charyzmatycznej modlitwy. Na przestrzeni lat gościły wiele znanych i ciekwych postaci polskiego Kościoła.

Jak mówi Łukasz Samek, koordynator bocheńskich „Strumieni”: Te dwie godziny to czas oderwania się od zabieganej codzienności, czas dla ducha, chrześcijańskiej refleksji nad swoim życiem, nad tym co dla wierzącego najważniejsze i najgłębsze. To wyjście ze swojej rutyny, a wejście w głębię tego co chce mówić do nas Bóg, wejście w dziękczynienie, uwielbienie. Strumienie dla wielu okazały się bodźcem do przewartościowania swojego życia. Podczas wieczorów można również skorzystać z modlitwy wstawienniczej, polecając najróżniejsze problemy, bóle, choroby grupce osób, które z wiarą będą w tych sprawach się modlić. Warto dać sobie szansę i spróbować tej formy spotkania z Panem Bogiem. Tym bardziej, jeśli mamy okazję posłuchać tak niezwykłego kaznodziei jakim jest o. Tomek Nowak.

Ojciec Nowak gościł już w Bochni w 2020 r., jednak ograniczenia pandemiczne nie pozwoliły na udział w wydarzeniu w kościele szkolnym. Zostało ono zorganizowane „online”. Jego konferencji z 50-tych „Strumieni” można posłuchać tutaj:

Więcej informacji o wydarzeniu na profilu Wspólnota „Strumienie Wody Żywej” na Facebook’u.