Wycinka drzew – jak sobie z tym poradzić i dlaczego warto to zlecić profesjonalistom?

Mając na swojej posesji duże drzewa, które rosną zbyt blisko ogrodzenia czy też budynku, konieczna może okazać się ich wycinka. Nie warto jednak usuwać ich na własną rękę. Po pierwsze ze względu na to, że może wymagać to posiadania zezwolenia, a po drugie ze względu na bezpieczeństwo.

Wycinka drzew wiąże się z koniecznością dysponowania odpowiednim sprzętem. Zwłaszcza, kiedy niezbędne są prace na wysokości. Z tego względu najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom.

Jak się za to zabrać?

Mając własną posesję, nie zawsze można na niej robić to, co się nam podoba. Na wiele prac potrzebne jest zezwolenie. Bardzo często dotyczy to właśnie wycinki drzew. Uzyskanie zezwolenia jest niezbędne przede wszystkim wtedy, kiedy są one stare i mają gruby pień. Konieczność uzyskania zgody na wycinkę zależy też od samego gatunku. Dokładnie określają to przepisy prawa.

Jeśli usunięcie drzew na naszej posesji rzeczywiście wymaga uzyskania zezwolenia, należy włożyć wniosek u odpowiedniego organu administracji publicznej. Niektóre firmy zajmujące się wycinką, pomagają swoim klientom już na tym etapie, co znacznie ułatwia wszystkie procedury. Wszystko należy załatwić w tym przypadku z należytą starannością. Usunięcie drzew na własną rękę może skutkować bowiem poważnymi problemami w przyszłości.

Kiedy urząd wyda zgodę na wycinkę, pora na zlecenie prac profesjonalistom. Tak jak już zaznaczyliśmy to na samym wstępie, lepiej nie brać się za to samemu. Firmy, które się w tym specjalizują, posiadają do tego odpowiedni sprzęt, przez co są to w stanie zrobić szybko i bezpiecznie, zarówno dla osób trzecich, jak i dla pobliskich obiektów. Poza tym od razu zajmują się one pracami porządkowymi, co sprawia, że nawet przy wycięciu większej ilości drzew, na posesji nie ma porozrzucanych gałęzi.

Dobra firma to podstawa

Oczywiście, żeby wycinka drzew poszła tak sprawnie, firma, która ma się nią zająć, musi podchodzić do pracy profesjonalnie. To oznacza, że musi dysponować nie tylko właściwym zapleczem technicznym, ale i personalnym. Osoby, które dokonują wycinki muszą wiedzieć, w jakim miejscu najlepiej jest poprowadzić cięcia, a także jaki sprzęt sprawdzi się w danym przypadku. Jest to niezbędne do tego, żeby prace przebiegały sprawnie i w pełni bezpiecznie.

Jeśli drzewa na naszej posesji rosną w pobliżu budynku, musimy zwrócić uwagę na to, aby firma, do której chcemy się zgłosić, realizowała nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Nie wszystkie bowiem to robią. Niektóre firmy dowiadując się o umiejscowieniu drzew w niewielkiej odległości od domu czy innego obiektu budowlanego, rezygnują ze współpracy, a to dla nas tylko strata czasu. Lepiej od razu wybrać wykonawcę, który podejmuje się wycinki w każdych okolicznościach.

Sprawdź pełną ofertę firmy Komplex – usługi sprzątające