PiS ma listę do Sejmu

Niespodzianek żadnych nie ma. Anna Pieczarka będzie liderem listy Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października 2023 roku. Na pozycji numer dwa jest brzeska posłanka Józefa Szczurek – Żelazko. Podium zamyka poseł Urszula Rusecka z Wieliczki. Na liście jest też dwóch polityków prawicy związanych z naszym powiatem. Doktor Piotr Dziurdzia – wykładowca Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie , a zarazem radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego jest na pozycji 7, natomiast Mariusz Zając, radny powiatu bocheńskiego, przez wiele lat wcześniej zarządzał pływalnią w Proszówkach, obecnie jest dyrektorem w Grupie Azoty Tarnów ma pozycję numer 15.

Powiat brzeski reprezentuje radna Gminy Gnojnik – Monika Pabian. Z powiatu brzeskiego pochodzi także wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz (urodził się w Buczu, koło Brzeska) . Do piwnego grodu przyznaje się także Józef Gawron, który przez kilka lat był zastępcą dyrektora brzeskiego szpitala powiatowego. Warto dodać, że w naszym okręgu (nr 35, który obejmuje powiat brzeski, bocheński, wielicki i proszowicki) kandydatem na senatora RP będzie profesor Włodzimierz Bernacki – wiceminister edukacji.

PiS liczy na sześć mandatów. – Ale powalczymy o siedem. Nic nie jest przecież przesądzone. Kampania wyborcza dopiero się rozpoczyna – mówi liderka listy Anna Pieczarka. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko jest przekonana, że program i osiągnięcia PiS przemawiają na korzyść prawicy.

1.     Anna Pieczarka – poseł na Sejm RP

2.     Józefa Szczurek-Żelazko – poseł na Sejm RP

3.     Urszula Rusecka – poseł na Sejm RP

4.     Wiesław Krajewski – poseł na Sejm RP

5.     Piotr Sak – poseł na Sejm RP

6.     Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

7.     Piotr Dziurdzia – radny Sejmiku Małopolskiego

8.     Tomasz Tomala – dyrektor gabinetu politycznego Ministra Infrastruktury

9.     Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Małopolski

10.   Norbert Kaczmarczyk poseł na Sejm RP

11.   Angelika Świtalska – radna miejska z Tarnowa

12.  Monika Pabian – radna gminy Gnojnik

13.  Lesław Wieczorek – starosta powiatu dąbrowskiego

14.  Wojciech Skruch – wiceprzewodniczący sejmiku małopolskiego

15.  Mariusz Zając – radny powiatu bocheńskiego

16.  Anna Górska – dyrektor PCPR w Tarnowie

17.   Ewa Sojat – sekretarz PiS okręgu Tarnów

18.  Mateusz Janiczek – radny gminy Tuchów