W przedszkolu urośnie „Żabi Klon”

Za nami kolejne warsztaty dla przedszkolaków w ramach kampanii #drzewodlaklimatu, tym razem gościliśmy w Przedszkolu „Górniczy Kącik” nr 3 w Bochni. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego drzewa są tak ważne, jak funkcjonują i jak oddychają. Pięciolatki z grupy Żabki wraz ze Starostą Adamem Kortą posadziły również w ogrodzie klon, który otrzymał imię Żabi Klon.

Przedszkolaki podczas warsztatów nauczyły się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania w lesie. Każdy mógł zobaczyć jak wyglądają nasiona różnych drzew i nauczyć się jak liczyć wiek drzew.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było posadzenia klonu w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolakom pomógł w tym Starosta Bocheński Adam Korta. Drzewo otrzymało imię Żabi Klon.

To kolejne działania w ramach akcji #drzewodlaklimatu. Chcemy budować pozytywne nawyki wśród najmłodszych, ale również uczyć ich o roli drzew i przyrody w naszym życiu. Takie warsztaty to cenna lekcja dla przedszkolaków — wyjaśnia Starosta Bocheński Adam Korta.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji „Projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA „ Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”  LIFE-IP EKOMALOPOLSKA / LIFE19 IPC/PL/000005.