Reklama

Olejek lawendowy niezbędny w każdym domu

Ten niezwykły naturalny specyfik może na dobre zmienić twoją codzienność. Sprawdzi się na wiele dolegliwości, jest bezpieczny i bardzo łatwy w użyciu. Dodatkowo też pięknie pachnie. Tak – olejek lawendowy ma właściwie same zalety. Poznaj je wszystkie.

W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak wyboru naturalnych substancji, które mają nam pomóc na codzienne dolegliwości. Tego typu metody stają się wręcz coraz modniejsze. Chętnie sięgamy po sposoby na poprawę zdrowia czy nastroju od naszych babć czy prababć. Już niegdyś doceniono walory olejku lawendowego. Na co może ci pomóc ten wyjątkowy produkt? Sprawdź!

Słodki olejek lawendowy

Zanim przejdziemy do omawiania walorów olejku lawendowego, warto omówić kwestię jego zapachu. Niekoniecznie bowiem aromat lawendy niesie pozytywne wspomnienia. Często kojarzymy go bowiem z lekarstwami czy saszetkami na mole. Olejek lawendowy ze sklepu klaudynahebda.pl/sklep charakteryzuje się słodkim zapachem bez kamforowej nuty. To w pełni naturalny produkt składający się w 100% ze stężonych olejków pochodzących od renomowanych destylarni z całego świata.

Olejek lawendowy dla dzieci i dla dorosłych

Olejek lawendowy nie bez powodu nazywany jest prywatnym słonecznym patrolem. To po prostu superbohater  w malutkiej buteleczce. Leczy nie tylko ciało, ale również duszę. To remedium na bezsenność, poparzenia czy nierówny koloryt skóry. Sprawdzi się również w okresie, kiedy atakują nas komary. Lawenda nie tylko odstrasza, ale także doskonale łagodzi swędzenie po ukąszeniach. Olejek lawendowy może zadziałać także rozkurczająco podczas miesiączki i ukoi ból głowy, szczególnie jeśli ten ma podłoże nerwowe.

Olejek lawendowy na emocje

Inne potoczna nazwa olejku lawendowego? Spokój. Słowo to idealnie oddaje to, jak olejek może wpływać na nasze emocje. Nic dziwnego, że bardzo często dodaje się go do mieszanek antydepresyjnych. Olejek lawendowy świetnie wprowadza w stan relaksu i błogości. Sprawdza się przy problemach z zasypianiem nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci. U tych drugich poleca się połączyć go z subtelnym rumiankiem rzymskim. Olejek lawendowy ukoi też twoje emocje podczas kąpieli. Dodaj parę kropel i oddaj się domowemu SPA, którego nie będziesz chciał kończyć.

Olejek lawendowy – jak go użyć?

Jak bezpiecznie użyć olejku lawendowego? To bardzo proste. Wystarczy ci do tego tylko jedna minuta. Możesz umieścić go w dyfuzorze albo pokropić nim poduszkę. Takie zabiegi pomogą tobie i twojemu dziecku szybciej zasnąć. Olejek lawendowy można nałożyć również bezpośrednio na skórę – oczywiście w rozcieńczonej formie.