Reklama

SMERF wrócił na bocheńskie Planty

Wielu bochnian pamięta czasy, gdy na najlepsze lody włoskie chodziło się „do Smerfa”. Klienci cenili idealnie wyważony smak i wyjątkową konsystencję tych konkretnych lodów włoskich. Już dziś możecie osobiście spróbować tych niepowtarzalnych, pysznych lodów, gdyż na nowo zagościły przy bocheńskich plantach.

Obecnie na rynku spotyka się przeważnie lody włoskie wytwarzane przy pomocy nowoczesnych maszyn lodziarskich, które w celu obniżenia kosztów produkcji lodów nadmiernie je napowietrzają – wyjaśnia Andrzej Dobrzański – właściciel jednej z bocheńskich lodziarni.
W wyniku tego lody zwiększają swoją objętość nawet o 60%, tracą intensywność smaku i znacznie łatwiej się roztapiają.

Tradycyjne lody włoskie „u Smerfa” produkowane były na starej maszynie produkcji Niemieckiej. To były lata 80te. Nasza firma mieściła się wtedy w niewielkiej zielonej budce naprzeciwko plant. Charakterystycznego Smerfa, który zdobił budkę mieszkańcy Bochni pamiętają do dziś. Po kilkunastu latach wysłużona maszyna została zastąpiona przez nowszy model, a lodziarnię przenieśliśmy kilka metrów dalej od rynku – do kamienicy – wspomina.

Ponieważ jednak żadna nowoczesna maszyna nie jest w stanie wyprodukować lodów o tym wyjątkowym smaku i konsystencji, za którym wciąż tęsknią nasi klienci, postanowiliśmy odrestaurować tę pierwszą, oryginalną maszynę, by bochnianie mogli ponownie cieszyć się najlepszymi, prawdziwymi, pełnymi smaku lodami włoskimi, jakie pamiętają sprzed lat.

Już dziś zapraszamy więc tych, którzy pragną przypomnieć sobie oryginalny smak kultowych lodów włoskich „u Smerfa”, jak również wszystkich, którzy chcą spróbować prawdziwych, tradycyjnych lodów włoskich – zachęca właściciel.

Nie pomylcie adresu, bo w pamiętnej zielonej budce, gdzie kiedyś mieściła się lodziarnia Dobrzańskich, obecnie znajduje się konkurencyjna firma.

Smerf na budynku wskaże Wam właściwe miejsce – śmieje się Andrzej.

Warto również śledzić naszą stronę na Facebooku , gdyż często pojawiają się tam różne słodkie promocje dla świadomych lodożerców ;)