Zmiana trasy i rozkładu jazdy SK-BUS

Kilka dni temu SK-BUS relacji Bochnia – Kraków jeżdżący koło Poczty Głównej został zlikwidowany. W zamian powstały dwie nowe linie o podobnej trasie jak dotychczas. Od 1 października zmieniły się także miejsca, gdzie mają swoje przystanki prywatni przewoźnicy. Zobacz, gdzie busy już się nie zatrzymują.

W poniedziałek (29 września) firma SK-BUS zlikwidowała linię Bochnia – Kraków, kursujący koło Poczty Głównej. Nie będzie odjazdów tej linii z Krakowa z parkingu przy ul. Ogrodowej. Przystanek końcowy, a zarazem początkowy w Krakowie został przeniesiony na parking Galerii Krakowskiej zlokalizowany na górnej płycie nad peronami Dworca Głównego PKP, w sąsiedztwie zejść na perony nr 4 i nr 5. Jak zaznacza prezes linii SK-BUS kolejny przystanek zlokalizowany jest przy ul. Pawiej – tuż za rogiem ul. Ogrodowej. Twierdzi on także, że wprowadzone zmiany są korzystne dla pasażerów. Potrzebują oni jedynie czasu, by się do nich przyzwyczaić.

W zawiązku z likwidacją linii zmienił się rozkład jazdy. Można go sprawdzić w naszym informatorze.

Od środy 1 października prywatni przewoźnicy mają dwa nowe postoje w centrum Krakowa. Jeden na pętli tramwajowej przy ulicy Kamiennej, a drugi na górnej płycie Dworca Głównego. Busy w kierunku Bochni odjeżdżają właśnie z tego ostatniego miejsca, które jest także nazywane parkingiem Galerii Krakowskiej. Następnie busy pojadą ulicą Pawią, przy której jest zlokalizowany przystanek w okolicy ul. Ogrodowej, następnie poruszać się będą ul. Lubicz, jednak tutaj nie będą się zatrzymywać. Kolejnych pasażerów zabiorą dopiero z przystanku przy Rondzie Mogilskim. Nowy przystanek powstał też przy Rondzie Grzegórzeckim. Dalsza trasa przebiega już bez zmian, gdyż przystanek na Placu Bohaterów Getta nie został zlikwidowany.

Dla pasażerów, którzy do tej pory korzystali z busów jeżdżących przez aleje Trzech Wieszczów lub Nowa Hutę, nic w rozkładach jazdy ani w przebiegu trasy busów się nie zmienia. Parking przy ul. Ogrodowej nie został zlikwidowany podobnie jak korki, które nadal są takie same jak były.

There are 7 comments

 1. a druga linia jaką ma trasę, bo w tekście jest mowa, że powstały dwie linie?
  A do Krakowa jaka jest trasa? Odwrotna do tej Kraków-BOchnia? A czy rozkłady AB Bus i Globusa też się zmieniły i jeżdżą nową trasą?
  A SK Bus jest spółką, że ma prezesa, jak sugeruje pani redaktor?

 2. a co to mojabochnia to punkt informacyjny na stacji zeby znać dokładnie rodkłady jazdy wszystkich busów? jest informator to można sprawdzić. A jeśli chodzi o SK bus to chyba zrozumiałe, że trasa z bochni do krakowa jest odwrotnością tej z krakowa do bochni

 3. Rozkład jazdy busów nie ma nic do rzeczy,panowie kierowcy i tak jeżdżą jak chcą..nie stosując się do rozkładu…że nie wspomnę,iż przez ostatni czas w ogóle nie jeździli…SK Bus przez Aleje nie jeździ w weekendy wcale,choć widnieje na rozkładzie…tak samo przestał jeździć Globus…czy ktoś może powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi?bo skoro im się nie chce pracować,niech zdejmą rozkłady jazdy,żeby ludzie nie stali na przystanku jak głupi !!!

 4. dokładnie rozumiem Lenę.Dlaczego nie ma konkretnej informacji dla klientów busów??Niektórych busów nie ma już wcale a kierowcy i tak nie trzymają się rozkładów.PARANOJA po prostu.To jest w Polsce 21wiek.Kpina z ludzi,szkoda słów

 5. ostatnio spotkalam się z takim „niedopatrzeniem” kierowcy SK’i, jak stałam na przystanku pod bonarką w krk kierowca jechał z taką predkoscia ze sie nie zatrzymal!!! co wiecej jechal pasem najdalej polozonym od przystanku!!! pytanie wiec jest takie: PO CO JEZDZA SKORO KLIENTOW NIE ZABIERAJA???

 6. Dzisiaj tj.25 marca 2010r SK-BUS nie zatrzymał sie na przystanku w Bodzanowie chociaż w środku było 5 osoób .Była godz. 8.38 a ja stałam z małym dzieckiem. Dwa poprzednie były przepełnione to sie nie dziwię. Rzeczywiście zauważyłam że Panowie kierowcy w busach są „Panami” , zdarzają się wyjątki i chwała im za to .

 7. HELENA PIWOWARSKA |

  BEDE MIESZKALA PRZY RONDZIE CZYZYNSKIM W KRAKOWIE PROSZE MI PODAC NAJBLIZSZY PRZYSTANEK ZA CO BARDZO DZIEKUJE.