Reklama

Przesłuchania festiwalowe już za nami

Zakończyły się już przesłuchania wykonawców biorących udział w XVI Festiwalu Maryjnym piosenki religijnej „Ad Gloriam Deiparae”. W tym roku wystąpiło 22 wykonawców, wśród których większość było solistów. o godz. 20.00 rozpocznie się koncert gwiazdy tegorocznego festiwalu Szymona Wydry.

Festiwal rozpoczął się odśpiewaniem hymnu pt.” Dusza rozmiłowana w Maryi Pannie”. Od wielu lat wprowadza on w Maryjny charakter festiwalu i jest zarazem modlitwa wyśpiewaną na chwałę Bożej Rodzicielce. Jak zaznaczyli prowadzący tegoroczny festiwal – Anna Rybka i Marcin Przybyło – Podczas festiwalu prezentowana jest muzyka religijna, przy której można odpocząć, odetchnąć, pomyśleć, ale również oddać cześć i podziękować Bożej Rodzicielce. Jest to także czas naszego duchowego przygotowania do odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej – naszej Bocheńskiej Pani – mówili prowadzący podczas wstępu.

Muzykę ocenia jury w składzie: Ks. dr. Grzegorz Piekarz, Piotr Mroczek, Ryszard Palczewski oraz przewodniczący Kazimierz Migdał.

Festiwal, którego dyrektorem już po raz trzeci jest ks. Mariusz Gródek zgromadził w Oratorium Św. Kingi rzesze młodych ludzi oraz ich opiekunów. A oto wykonawcy, którzy zaprezentowali się dzisiaj na deskach oratorium:

1. Zespół Pora wiatru – Czermna
2. Marta Cholewa – Tarnów
3. Julia Honkisz – Tarnów
4. Ola Maciejowska – Tarnów
5. Emilia Płaneta – Tarnów
6. Martyna Kulas – Kobyle
7. Zespół Vox eremi – Kamionna
8. Królewskie Słowiki – Królówka
9. Agnieszka Zimna – Będzin
10. Nadia Lachgar – Zygmunt – Tarnów
11.Anna Pastuszak – Kamionna
12. Monika Kubacka – Zaborów
13. Mateusz Antas – Czermna
14. Martyna Zając – Przecław
15. Karolina Kubala – Bochnia
16. Mirosław Gotfryd – Czermna
17. Magdalena Pietrzak – Zduńska Wola
18. Zespół Marana tha – Tarnów
19. Zespół Partes tres – Czermin
20. Zespół Megro 2 – Wielogłowy
21. Zespół Ignis – Rzuchowa
22. Zespół Nadzieja – Nowa Dęba