Reklama

Nowy Wiśnicz: Uczniowie i nauczyciele z Muchówki w Portugalii 

Szkoła Podstawowa w Muchówce dzięki realizacji projektu ,,Lifeboats full of hopes”z unijnego programu Erasmus+  uczestniczy w wymianie międzynarodowej pomiędzy szkołami biorącymi udział w projekcie. W pierwszym wyjeździe do Estonii uczestniczyli tylko nauczyciele, gdyż był to wyjazd organizacyjny, natomiast w następnych będą również uczestniczyć uczniowie.                             

W  dniach od 18 02. 18 – 24. 02 18. zorganizowano wyjazd do Portugalii, w którym uczestniczyły 2 uczennice kl 7( Zuzanna Capiga i Natalia Tworzydło) które spełniły wymagania regulaminu i uzyskały największą liczbę punktów spośród uczniów będących w projekcie, oraz koordynator projektu mgr Lidia Pawlik i mgr Marzena Cyrankiewicz.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych ze swoimi rówieśnikami, mieli możliwość poznania ich systemu edukacji, poznać warunki panujące w szkole oraz doskonalić język angielski. Brali tez udział w wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem Bragi oraz Porto i licznych atrakcjach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli tamtejszej szkoły.

Następny wyjazd zaplanowany jest na kwiecień do Holandii a w październiku szkoła w Muchówce będzie gościć partnerów u siebie. W 2019 roku będą jeszcze dwa wyjazdy z uczniami na Cypr i do Grecji.

Dzięki temu wyjazdowi zdobyto nowe doświadczenia, podniesiono umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz zyskano nowych przyjaciół.

_____

L. Pawlik