Reklama

Bochnia: Na komendzie zbadasz się ogólnodostępnym alkomatem

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Bochni miało miejsce przekazanie zakupionego przez Urząd Gminy w Bochni ogólnodostępnego alkomatu. Warty 2500 złotych alkomat na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Bochni inspektora Tadeusza Stachaka przekazał Wójt Gminy Bochnia Pan Marek Bzdek.

Urządzenie to przeznaczone jest dla osób, które przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu chcą upewnić się czy nie pozostają pod działaniem alkoholu. W Komendzie Powiatowej Policji w Bochni alkomat zamontowano w miejscu ogólnodostępnym, przy recepcji, co daje możliwość każdemu obywatelowi osobiste wykonanie bezpłatnego badania bez potrzeby ujawniania danych osobowych.

Działanie urządzenia daje czytelny wynik w zakresie obecności alkoholu w organizmie badanego.

Mamy ogromną nadzieję, że udostępnienie tego urządzenia przyniesie wymierny efekt w postaci poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. W tym miejscu należy podkreślić, że w roku 2017 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni wyeliminowali z ruchu drogowego 251 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu – mówi asp. Łukasz Ostręga, Oficer Prasowy KPP w Bochni.

Podkreślić również należy konsekwencje kierowania pojazdem „na podwójnym gazie”, do których należą m.in. utraty prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.