Reklama

Orkiestra z Baczkowa zaprasza na urodzinowy koncert

W najbliższą niedzielę – 15 listopada Orkiestra Dęta z Baczkowa będzie obchodzić 15-lecie. Z tej okazji zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania razem z nią.

MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA Z BACZKOWA powstała w 1994 roku, jako „Orkiestra Parafialna” przy kościele Św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach i od tego czasu nieprzerwanie pod okiem kapelmistrza Radosława Brydniaka szlifuje swój repertuar. W skład orkiestry wchodzi ponad 40 młodych osób, które od lat występują i osiągają sukcesy na wielu festiwalach i konkursach, m. in.: prestiżowym festiwalu Echo Trombity.

W tym roku, jak wielu jej muzyków również orkiestra obchodzi swoje 15 urodziny. Z tej okazji otrzymała nowe stroje galowe oraz instrumenty. Także wakacje we Włoszech były urodzinowym prezentem, teraz kolej na urodzinową imprezę., która odbędzie się 15 listopada (niedziela) w Oratorium Św. Kngi w Bochni. Start, godz. 16.00.

There are 4 comments

  1. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko powtórzyć to co napisałem jakiś czas temu. Gratuluję serdecznie Ork. z Baczkowa jubileuszu oraz osiągnięć. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, iż w powiecie bocheńskim istnieją (i to wiele lat dłużej)równie dobre, jeśli nie lepsze orkiestry, których osiągnięcia i dorobek artystyczny-z całym szacunkiem do osiągnięć Baczkowa-są o wiele bogatsze. To już staje się nudne, że wszystkie lokalne media, średnio co dwa miesiące- w tym przypadku ostatnio pisano na ten sam temat 15 października b.r.- przypominają czytelnikom o Orkiestrze z Baczkowa. Ja wiem, że jak brakuje tematów to pisze się na zamówienie, pisze się też o tych, o których pisać “należy”, jednak z czystego “dziennikarskiego” obowiązku wypadałoby wspomnieć raz na jakiś czas (w formie większej niż dwa zdania)o osiągnięciach, planach, bieżących koncertach itp. innych orkiestr. Dotacje z Ministerstwa, Województwa, (nie interesuje mnie na co wydaje pieniądze Wójt Bochni, to jest problem tamtejszych podatników), nowe instrumenty, stroje, pulpity, wyjazdy itp, itd. Chcę poinformować, że znakomita większość orkiestr widzi nowe instrumenty, kiedy zakupią je muzycy z prywatnych pieniędzy!!! Uważam, że coś tu jest nie tak. Aż boję się pomyśleć jakie zaszczyty spotkają Ork. z Baczkwa na ich 50 urodziny. Ps. … „róbmy swoje póki jeszcze ciut się chce”..

  2. Byłem na kocercie jubileuszowym. WIELKI SZACUN dla dokonań tego Zespołu. Może w okresie letnim będzie można ich posłuchać na przemian z innymi orkiestrami w bocheńskiej muszli koncertowej na plantach. Może coś na wzór koncertów orkiesty zdrojowej w Krynicy ????