Reklama

Miejska komunikacja zastępcza – szczegółowy rozkład jazdy

Od wczoraj RPK protestuje i i nie jeździ w mieście. No tak, protest protestem, ale czym dojechać do centrum np. z os. Niepodległości? UM ma na to radę.

Jak to się mówi pierwsze koty za płoty, miasto jest już po pierwszym dniu komunikacji zastępczej i mimo, że żadna katastrofa nie nastąpiła, zamieszanie informacyjne jest niemałe. W związku z tym Urząd Miasta przygotował dokładne rozkłady jazdy nowych pojazdów i zapewnia, że czyni starania, by każdy dojechał na czas. – Urząd Miasta Bochni prosi o zachowanie spokoju, gdyż władze miasta dokładają wszelkich starań, by zminimalizować negatywne skutki tych działań (przyp. red. działań dyrekcji RPK), starając się w pierwszej kolejności zapewnić dojazd dzieci do szkól i pracowników do ich zakładów pracy – podaje Referat Promocji i Rozwoju Miasta.

1. W celu zabezpieczenia sprawnego systemu komunikacji w mieście, w miejsce wycofanych przez RPK autobusów, od czwartku 12 listopada – w tych samych godzinach i na tych samych trasach – pojawiły się autobusy zastępcze, oznakowane herbem miasta, które kursować będą tak długo, aż sytuacja nie wróci do stanu normalnego.
2. Z autobusów tych mogą korzystać wszyscy, honorowane są ulgi
3. Posiadacze biletów miesięcznych, wykupionych w RPK, mogą korzystać z autobusów zastępczych
4. Opłata za przejazd autobusem zastępczym jest niższa niż w autobusach RPK – 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy. Opłata jest jednakowa na terenie całego miasta (nie ma stref)

Kompletny, nowy rozkład jazdy

LINIA NR 1

LINIA NR 2

LINIA NR 3

LINIA NR 5A

LINIA NR 7

LINIA NR 9

LINIA NR 4