Gimnazjaliści zwiedzili wiśnicki plastyk – galeria zdjęć

We wtorek drzwi wiśnickiego Liceum Sztuk Plastycznych były otwarte dla każdego, a najważniejszymi gośćmi szkoły byli gimnazjaliści, którzy mieli okazję poznać to miejsce dokładniej zwiedzając kolejne sale i zakamarki placówki, w której być może przyjdzie im kontynuować naukę.

Impreza zorganizowana w samo południe na sali gimnastycznej spotkała się z dużym zainteresowaniem gości. Na początku dyrekcja szkoły i przedstawiciele samorządów lokalnych i placówek kulturalnych uhonorowali gimnazjalistów – autorów najlepszych prac plastycznych organizowanego przez szkołę konkursu „Świat wokół mnie”. Ich dzieła można było podziwiać na zorganizowanej z tej okazji wystawie.

Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla gości było przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy pierwszej, którzy z humorem pokazali jak wygląda nauka w szkole, przy okazji prezentując sylwetki patrona placówki Jana Matejki i wieloletniego pedagoga szkoły Stanisława Fischera.

Na koniec zgromadzeni mogli zobaczyć efekty pracy uczniów – projektantów mody prezentowane przez modelki i modeli podczas pokazu ubiorów.

Ponadto w ciągu dnia można było zwiedzać między innymi pracownie malarstwa, rzeźby, czy renowacji – miejsca, w których na co dzień doskonalą swoje umiejętności uczniowie szkoły. – Nie jest to łatwa szkoła, ponieważ oprócz przedmiotów ogólnokształcących w ilości takiej jak w normalnym liceum – mamy dodatkowo drugie tyle godzin przedmiotów artystycznych – podkreśla dyrektor szkoły Elżbieta Kucybała. – Dlatego kandydaci muszą cechować się przede wszystkim pracowitością – podkreśla dyrektor szkoły Elżbieta Kucybała.

Już wkrótce – o kolorowym „plastyku”, ofercie i możliwościach jakie daje szkoła w relacji TV z dnia otwartego.