II LO zwycięzcą Powiatowej Licealiady Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców

W ubiegłym tygodniu w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt i chłopców. II LO okazało się nie do pokonania – wygrały dziewczęta, zwyciężyli też chłopcy. Drużyny otrzymały dyplomy oraz piłki do koszykówki.

Na zawody w kategorii chłopców w dniu 26 stycznia stawiło się 7 drużyn, natomiast 24 stycznia w kategorii dziewcząt – 6 zespołów. Uczniowie reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne powiatu bocheńskiego.

Faza grupowa dziewcząt i chłopców rozegrana została systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny poszczególnych grup rozgrywały półfinały systemem „na krzyż”. Zwycięzcy tworzyli parę finałową, natomiast przegrani grali w finale pocieszenia o trzecie miejsce.

Po kilku godzinach sportowej walki pierwsze miejsce wywalczyli chłopcy z II LO w Bochni, drugie miejsce zajął ZS nr 2, trzecie przypadło bocheńskiemu I LO.

W kategorii dziewcząt II LO pokonało reprezentację I LO. Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZS nr 3 w Bochni, wygrywając z zespołem ZS nr 1 w Bochni.

Zawody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Bochni.