Warsaw Judo Open – wysokie miejsca naszych judoków

W dniach 2-3 października w XII Warsaw Judo Open – Otwartym Pucharze Polski wystąpili bocheńscy judocy. W grupie juniorów młodszych w klasyfikacji medalowej zajęli 4-5 miejsce ex aequo z Warszawą zaraz po Litwie, Belgii, Ukrainie.

Złoty medal w kategorii 73 kg wywalczył Michał Leśniak, wygrywając sześć walk z zawodnikami ze Skierniewic, Kielc, Łotwy, Litwy, Warszawy. W finale pokonał na ippon Litwina. Brązowy medal wywalczył Bartek Dobranowski. W eliminacjach zwyciężał kolejno z zawodnikami z Łotwy, Ukrainy, Warszawy, Litwy. W walce o finał przegrał z późniejszym złotym medalistą, zawodnikiem z Belgii. W walce o trzecie miejsce nie dał szans zawodnikowi z „Galeonu” Gdynia.

W kategorii 55 kg Jakub Wolnik zajął piąte miejsce, przegrywając niestety w walce o medal z zawodnikiem z Warszawy, wcześniej wygrywając trzy walki. Niestety w walce o wejście do finału spotkał się z mistrzem tej wagi zawodnikeim z Ukrainy. Kuba walcząc następnego dnia w kategorii juniorów zdobył jeszcze raz piąte miejsce. W dobrej walce o medal uległ niestety zawodnikowi z Danii.

Sił w kategorii juniorów próbowali też Michał Leśniak i Bartek Dobranowski. Każdy z nich uplasował się w swojej grupie na dziewiątym miejscu. -Warto podkreślić, że w kategoriach wagowych walczyło nawet 45 – 47 osób i w tym maratonie na siedmiu matach nasi zawodnicy wyróźniali się bardzo dobrą postawą – mówi dyrektor MOSiR Sabina Bajda, która na opisywanych zawodach sprawowała opiekę trenerską nad bocheńskimi judokami.