Piłka ręczna. Porażka na inaugurację

BKS Stalprodukt przegrał dzisiaj 24-27 (12-10) z Olimpią Piekary Śląskie w meczu 1. kolejki pierwszej ligi szczypiornistów. Spotkanie rozegrano w nowo oddanej hali sportowo – widowiskowej w Bochni.

BKS Stalprodukt po emocjonującym meczu przegrał z Olimpią Piekary Śląskie 24-27w pierwszej kolejce I ligi szczypiornistów. Przegrał, choć mógł pokusić się o punktową zdobycz. W pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 12-10, szczypiorniści z Bochni sprawiali wrażenie drużyny kontrolującej przebieg wydarzeń na boisku. „Stalowy” grali bardziej dojrzalej, byli lepiej zorganizowani w obronie oraz skuteczniejsi w ataku. Świetny mecz w bramce BKS rozegrał Zimakowski, dobrze spisali się również pozostali nowo pozyskani przed sezonem: Woynowski, Chrapusta, Kiryło.

W drugiej części spotkania BKS stopniowo tracił przewagę nad przyjezdnymi. Świetnie w drużynie gości spisywali się, sprawiający ogromne problemy bocheńskiej defensywie, rozgrywający Mariusz Kempys oraz Damian Biernacki. Ten ostatni odebrał po spotkaniu nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Ostatnie dziesięć minut należało bezwzględnie do gości, którzy wyszli na dwu – trzybramkowe prowadzenie i nie oddali go do ostatniego gwizdka sędziego.

Po meczu trener Wieczorek przyznał, że kluczowa dla wyniku całego spotkania była sytuacja z 37 minuty. Wtedy to grający w przewadze dwóch zawodników gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

BKS: Zimakowski, Węgrzyn – Chrapusta (5 goli), Daćko (1), Woynowski (6), Wełna, Kłoda, Charuza, Balicki (3), Chrabota (4), Zawada, Juszczyk, Rybak, Zacharski (2), Kiryłow (3), Rakoczy. Kary: BKS 18min – Olimpia 8min. Czerwona kartka: Kłoda 60 min

Olimpia: Szenkel, Kowalczyk, Ogórek, Biernacki (11), Smolin (1), Kurzawa, Wiertelorz, Chojniak (1), Piec, Pakuła (4), Jerchel, Rosół (4), Tatz, Kempys (6).