Świetne wyniki bocheńskich modelarzy na zawodach w Krośnie

W lipcu modelarze działający w Miejskim Domu Kultury w Bochni wzięli udział w IX Zawodach Modeli Swobodnie Latających o Puchar Model Making. W każdej z trzech kategorii konkursowych odnieśli znaczące sukcesy.

Na zawody w Krośnie oprócz zawodników z Bochni przyjechali modelarze z tarnowskiego klubu modelarskiego Avia, ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie i z Sanockiego Domu Kultury Gagatek. Zjawili się też lokalni modelarze.

Zawodnicy startowali modelami wykonanymi z zestawów materiałowych produkowanych przez krośnieńską firmę modelarską Model Making, która jest organizatorem imprezy. To bardzo popularne w wielu modelarniach w Polsce F1A/m – Jaskółeczki i Tukany i F1H – Sowy i Kowaliki. Jedne na bazie styroduru, inne klasyczne, żeberkowe.

W kategorii F1A/m zwycięzcą okazał się reprezentant Bochni – Bartosz Dźwigaj. Tuż za nim był Piotr Serwacki – również z Bochni. Kolejny zawodnik MDK Bochnia – Oliwier Pałkowski wywalczył 6. lokatę. W kategorii F1H bochnianie wywalczyli 2. i 3. miejsce. Byli to kolejno Piotr Serwacki i Damian Broszkiewicz.

Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji dla instruktorów wystartował wychowawca bocheńskich modelarzy Grzegorz Data i okazał się być najlepszym. 3. miejsce w tej kategorii również trafiło na konto MDK Bochnia – wywalczył je Adrian Stępień.