IV liga. Szreniawa Nowy Wiśnicz wygrywa i awansuje!

Szreniawa Nowy Wiśnicz pokonała na własnym stadionie 2-0 Orła Balin w meczu 29 kolejki małopolskiej IV ligi. Bramki dla gospodarzy strzelili: Stokłosa i Kiwacki. Tym zwycięstwem Szreniawa zapewniła sobie awans do III ligi.

Dzięki wygranej w meczu z Orłem Balin piłkarze Szreniawy zapewnili sobie awans do III ligi. Jednak poziom meczu rozczarował zgromadzoną na stadionie publiczną – nieliczną jak na rangę tego spotkania. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą, żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji. Brakowało celnych strzałów, a kiedy takowe sporadycznie się pojawiły to bramkarze nie mieli problemu z ich wyłapaniem.

Dopiero druga połowa przyniosła znaczne ożywienie gry ze strony wiśnickiej drużyny, czego efektem była bramka zdobyta przez Tobiasza Stokłosę. Od tej pory Szreniawa kontrolowała boiskowe wydarzenia, umiejętnie operując piłką we własnych formacjach. Piłkarze Orła próbowali zmienić niekorzystny dla siebie wynik, ale nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Szreniawy. W ostatnich sekundach meczu piłkarze z Wiśnicza wywalczyli rzut karny. „Kropkę nad i” postawił Szymon Kiwacki – najlepszy strzelec zarówno Szreniawy, jak i całych czwartoligowych rozgrywek. Chwilę później sędzia zakończył mecz i rozpoczęło się świętowanie historycznego awansu.

Po zwycięstwie nad drużyną z Balina, zespół trenera Sieklińskiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad GKS Janiną Libiąż oraz trzech nad Popradem Muszyna. W ostatniej kolejce Szreniawa zagra na wyjeździe z Olimpią Wojnicz.

Składy:

Szreniawa: Brzeziański – Jagła,Garzeł, Obierak, Tarasek, Suchan (Buras), Tabak, Dziadzio (Waryński), Stokłosa, Dzieński (Pietras), Kiwanki.

Orzeł: Lis- Gocyk, Jaromin, Guzik, Szwed, Domurat (Zięba), Suwaj, Grabiec, Smarzyński, Kalinowski, Jarząbek (Ciepichał)