Reklama

Rozbój na ul. Wygoda z udziałem 16-latka

W dniu 28 lutego br około godz. 21.00 w Bochni na ul. Wygoda dwóch młodych mężczyzn dokonało rozboju poprzez zaatakowanie i zabranie torebki 52-letniej mieszkance Bochni.

Jeden ze sprawców usiłował zabrać jej torebkę, jednak kobieta broniła swojej własności, co doprowadziło do użycia przez napastnika większej siły i wywrócenia jej na ziemię. Sprawca zerwał pasek torebki i uciekł wraz ze zdobyczą i kolegą. Kobieta nie doznała obrażeń ciała, jednak cała sytuacja spowodowała, iż była mocno przestraszona.

Natychmiast policjanci podjęli penetracje terenu mając szczątkowe informacje, co do rysopisu napastników. W wyniku dalszych czynności operacyjno – wykrywczych policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili uczestników opisanego zdarzenia i sprawca rozboju trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Jest nim 16-latek z Bochni, wielokrotnie już zatrzymywany przez policję (w tym za naruszenie nietykalności policjanta podczas podejmowanej wobec niego interwencji), wobec którego Sąd Rodzinny i Nieletnich stosował już środki wychowawcze.

Nieletni przyznał się do dokonania opisanego czynu i odzyskano część skradzionego mienia. Po zebraniu całego materiału dowodowego ponownie trafi przed oblicze Sądu Rodzinnego i Nieletnich.