Wybory samorządowe. Bocheńska Konfederacja wstrzymuje się od udzielenia poparcia: „Wojna polsko-polska została przełożona również na bocheński samorząd”

Po tym jak Marta Mrzygłód i Artur Gondek postanowili poprzeć walczących w drugiej turze o fotel burmistrza Bochni, odpowiednio: Ireneusza Sobasa i Magdalenę Łacną, oświadczenie wydał Klub Konfederacji Bochni. Czytamy w nim, że w drugiej turze wyborów Klub nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi na urzad gospodarza Solnego Grodu. 

Treść oświadczenia:

W imieniu Klubu Konfederacji Bochnia, po dogłębnym zapoznaniu się z postulatami prezentowanymi przez kandydatów na burmistrza Bochni, którzy zabiegają o Państwa poparcie podczas II tury wyborów, zdecydowaliśmy, że nie udzielamy poparcia żadnemu z kandydatów na urząd gospodarza Solnego Grodu. Wojna polsko-polska została przełożona również na bocheński samorząd, czemu jako struktury ugrupowania antysystemowego zdecydowanie się sprzeciwiamy. Jednocześnie oświadczamy, że wszystkie deklaracje poparcia prezentowane przez kandydatów związanych z Konfederacją stanowią ich prywatne opinie, do czego oczywiście przysługuje im pełne prawo.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich sympatyków do głosowania zgodnie z własnym sumieniem. Jesteśmy przekonani, że każdy z Państwa jest w stanie samemu zdecydować, który z kandydatów lepiej spełni założenia wolnościowych postulatów w wymiarze lokalnym, które od początku przyświecają naszemu ruchowi. Przyszłość Bochni leży w rękach każdego z Was, warto powierzyć swój głos w oparciu o zasady logiki i zdrowy rozsądek.