Festiwal 50°N – zainspiruj się i wygraj vouchery na podróż marzeń!

Wielkie podróżnicze święto już w tym tygodniu zawita do Bochni i Wieliczki. Długo wyczekiwany Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N odbędzie się w dniach 14-17 marca. Czwarta edycja imprezy to tradycyjnie spotkania ze znanymi podróżnikami, reporterami, himalaistami i obieżyświatami. Wśród atrakcji dla publiczności nie zabraknie konkursów z nagrodami – szczęśliwcy wyruszą w świat kamperem lub samolotem i przeżyją wspaniałe przygody. 

Plejada gości!

Małopolski Festiwal 50°N słynie z tego, że na scenie pojawiają się gwiazdy z podróżniczego i górskiego środowiska. Nie inaczej będzie podczas czwartej edycji. Znane nazwiska, niesamowite historie i niecodzienne kierunki podróżnicze – to wszystko czeka na publiczność. Tomek Michniewicz będzie gościem Prologu w Bochni (czwartek, 14 marca), którego tematem będzie „Nie-normalność”.
W programie głównym festiwalu w Wielickiej Mediatece wystąpią m.in. Łukasz Pająk, Jan Skulicz, Karolina Korusiewicz, Wiktoria Kotwicka, Andrzej Muszyński, Piotr Trybalski, Dorota Szparaga, Jacek Hugo-Bader, Elżbieta i Andrzej Lisowscy. Widzowie poprzez opowieści, zdjęcia i filmy z podróży odwiedzą Wielki Kanion Kolorado, Kambodżę, Argentynę, Kolumbię, Kubę, Persję, Rosję i małopolską część Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N rozpoczniemy w czwartek prologiem w Bochni i Wielką Lekcją Geografii w miejscowych szkołach. Dalej impreza powędruje kolejnego dnia do wielickich szkół, gdzie będziemy inspirować do aktywności turystycznej młodych ludzi, a w piątkowy wieczór – do Wielickiej Mediateki, gdzie będziemy kontynuować naszą „podróż” przez cały weekend. Zapraszamy serdecznie do wspólnego spędzenia inspirującego czasu w różnych zakątkach świata – mówi Bartek Piziak, organizator Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N.

Szczegółowy program 4. Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N dostępny jest na stronie: https://50n.pl/program/

Do wygrania vouchery na podróże marzeń!

Udział w Festiwalu 50°N to dla publiczności okazja do spędzenia inspirującego czasu, zdobycia praktycznych wskazówek, porozmawiania w kuluarach z prelegentami festiwalu, ale także szansa na zdobycie wyjątkowych nagród. Do wygrania będzie voucher na weekendowy wynajem kampera VW California z pełnym bakiem ufundowany przez Grupę Luzar – California Center. To od osoby, która wygra voucher, zależeć będzie, w jakim kierunku ruszy w podróż marzeń na czterech kołach. Nagrodę będzie można zdobyć podczas finałowego pokazu w sobotę (16 marca), czyli spotkania z himalaistą Januszem Gołąbem. W niedzielny finał, podczas spotkania z dziennikarzem i autorem licznych książek – Kubą Poradą – będzie zaś można wygrać kolejną cenną nagrodę – bilet lotniczy na trasie Kraków-Stambuł-Kraków liniami Turkish Airlines, które są także Partnerem wydarzenia. Szczegółowe informacje znajdziecie na Facebooku festiwalowym www.facebook.com/50NFestiwal  

A co jeszcze w programie?

W ramach Małopolskiego Festiwalu 50°N odbędą się tematyczne warsztaty podróżnicze i Debata Oksfordzka z udziałem prelegentów festiwalu. Warsztaty podzielone zostały na dwa bloki: sobotni i niedzielny. W sobotę w salonie Grupy Luzar będzie można zaczerpnąć praktycznych wskazówek na temat podróżowania kamperami. Swoim doświadczeniem podzielą się Anna i Krzysztof Zajączkowscy oraz Zofia Samsel i Jakub Tolak. W niedzielę w Wielickiej Mediatece Dorota Szparaga przedstawi swoje sposoby na piesze wędrowanie szlakami długodystansowymi. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W piątek, po raz pierwszy w historii Festiwalu 50°N, odbędzie się Debata Oksfordzka z udziałem uczniów wielickich szkół, przedstawicieli Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców i gości Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N: Aleksandry Dzik i Piotra Trybalskiego. Pod dyskusję poddana zostanie teza „Krótkie wyjazdy są lepsze niż długie podróże”.

Bilety w przedsprzedaży można nabyć online na stronie: https://ekobilet.pl/kino-wielicka-mediateka?date=2024-03-15

Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Podróżniczego 50°N została objęta Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego – Pana Witolda Kozłowskiego, a także Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka – Pana Artura Kozioła oraz  Burmistrza Miasta Bochnia – Pana Stefana Kolawińskiego.

Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi zaś Miasto i Gmina Wieliczka i Miasto Bochnia. Partnerami Złotymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Grupa Luzar i California Center z Wieliczki. Partnerami wydarzenia są: Turkish Airlines, Power Canvas, ACW Adventure, a także Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Wielickie Centrum Kultury i Wielicki Ośrodek Sportu.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PRO-TUR Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Kino Wielicka Mediateka.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage’u imprezy w portalu Facebook www.facebook.com/50NFestiwal oraz na stronie internetowej www.50n.pl.

źródło: materiały prasowe