Reklama

Jaki kolor oprawek wybrać?

Odpowiednio dobrane oprawki sprawiają, że wyglądamy i czujemy się dobrze. Najważniejszą kwestią jest oczywiście rozmiar – gdy okulary prawidłowo leżą, noszenie ich jest niemal niewyczuwalne. Istotne jest też właściwe dobranie ich kształtu. Dzięki temu można wyszczuplić lub złagodzić rysy twarzy. A czym kierować się przy wyborze koloru? Czy zaufać osobistym preferencjom, a może istnieje jakaś zasada, według której przy określonym typie urody, powinno się sięgać po odpowiednie kolory? Podpowiadamy!

Dobór oprawek do kolorów włosów

Wybór oprawek to kwestia indywidualna, to my musimy się w nich dobrze czuć – w końcu nosimy je na co dzień. Ogólne zasady można potraktować jako podpowiedzi, które mogą pomóc przy selekcji odpowiednich modeli. Według wskazówek do ciepłych odcieni blondu pasują rozmaite ciepłe kolory – a szczególnie pomarańcz, koral, zielenie i beże. Czerwone okulary korekcyjne również będą strzałem w dziesiątkę. Osoby, których włosy to chłodny blond, dobrze prezentują się w klasycznej czerni, odcieniach szarości i zimnych beżach, różach i fiolecie. Żółć i pomarańcz nie współgrają z tego typu fryzurą. Szatynki i szatyni powinni zwrócić uwagę na mahoniowe, czerwone, zielone lub kremowe modele, a posiadacze i posiadaczki zimnych, ciemnych kolorów włosów podkreślą swoją urodę czarnymi, białymi, czerwonymi lub niebieskimi oprawkami. Rudowłosym polecane są żywe kolory, a z siwizną ciekawie komponuje się granat, bordo i wiśnia, a także jasne barwy.

Dobór oprawek do kolorów oczu

Przy dobieraniu okularów można również kierować się kolorem oczu. Dla bursztynowych i piwnych tęczówek dobrą oprawą będą odcienie brązu, zgniłej zieleni i fioletu. Ciemniejsze oczy warto ozdobić ciemnozielonymi oprawkami, złotymi, pomarańczowymi, czy granatowymi. Zielonookie osoby mogą przebierać wśród modeli w naturalnych barwach ziemi. Również dobrze zaprezentują się w fioletach i różach – zarówno w pastelach, jak i soczystej malinowej barwie. Przy szarych oczach warto wybrać liliowe oprawki lub warianty w brązach. Dla niebieskookich propozycją są rozmaite odcienie niebieskiego od błękitów po granat. Można też dobrać kolor na zasadzie kontrastu lub postawić na modne, transparentne modele. Szeroki wybór okularów korekcyjnych w rozmaitych fasonach i kolorach znajduje się tutaj: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-meskie.

Typ urody, a kolor okularów

Jeszcze innym sposobem pomocnym przy wyborze oprawek jest dopasowanie ich do typu urody. Wyróżnia się cztery zestawienia cech urody, które nazywane są tak jak pory roku: wiosna, lato, jesień zima. Według tego podziału do kategorii wiosny przynależą osoby o ciepłej, delikatnej karnacji, często piegowate, które opalają się na brzoskwiniowy kolor. Oprawki, które są polecane dla nich to złoto, miedź, odcienie przygaszonej zieleni, brązy i inne ciepłe barwy. Mianem lata określane są takie cechy jak jasna, mleczna cera, platynowe, popielate lub jasnobrązowe włosy. W tym przypadku wdzięki podkreślą pastelowe róże i błękity, a także kolor khaki, brązy oraz czerwień. Ciepła jesień przypada osobom o oliwkowej cerze, brązowych włosach i oczach, doskonale sprawdzają się w ich przypadku pomarańczowe oprawki, żywe kolory, jak i a także wszelkie ciepłe odcienie, złoto, miedź, żółcie. Kruczoczarne włosy i jasna twarz to typowa zima. Dla tego typu urody dobrze dobrać chłodne barwy – grafit, czerwień, srebro lub czystą biel. Carrera okulary korekcyjne żyłkowe również doskonale nadadzą się dla osoby o cerze i włosach w zimnych odcieniach.