Reklama

Dlaczego warto ubierać roboty?

Podniesienie efektywności produkcji oraz ograniczenie nakładów finansowych to tylko niektóre z zalet, jakie niesie za sobą automatyzacja procesów produkcyjnych. Robotyzacja otwiera przed zakładami produkcyjnymi wiele nowych możliwości. W procesach zrobotyzowanych kluczowe znaczenie ma skuteczna ochrona robotów i maszyn przemysłowych przed działaniem czynników szkodliwych. Odpowiednie zabezpieczenie maszyn pozwala zachować ciągłości produkcji oraz dobry stan techniczny robotów pracujących w trudnych warunkach. Takim rozwiązaniem są pokrowce ochronne EVOTEC.

EVOTEC to polska firma produkująca pokrowce ochronne na roboty i maszyny przemysłowe. Pokrowiec na robota marki EVOTEC ma za zadanie wspomaganie pracy robotów i maszyn pracujących w trudnych warunkach, takich jak zapylenie, wilgoć, gorące odpryski, wysoka czy niska temperatura. Wszystkie pokrowce szyte są indywidualnie, a konstrukcja osłony nie zaburza trajektorii robota, tak aby robot mógł swobodnie wykonywać zaprogramowane ruchy. Specjalny materiał technicznego przeznaczenia dobierany jest pod potrzeby aplikacji, w której pracuje robot. Wszystko po to, aby jak najlepiej chronić urządzenie. Z rozwiązań EVOTEC korzystają zakłady produkcyjne na całym świecie.

Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, wyróżnił specjalne grupy produktowe. Zostały one stworzone na bazie setek wykonanych projektów, z których zostały wybrane najczęściej poszukiwane cechy i właściwości osłon ochronnych. Tworząc, pokrowce ochronne dla każdej z tych linii uwzględniona została specyfika i środowisko pracy, w którym pracują pokrowce ochronne. W ofercie EVOTEC znajdują się pokrowce ochronne z linii:

  • EVO_BLAST – Pokrowce chroniące przed rykoszetami ścierniwa i działaniem abrazyjnego pyłu. Zastosowanie pokrowców ochronnych z linii EVO_blast pozwala na bezawaryjną pracę robotów nawet w tak wymagających procesach, jak śrutowanie, kulowanie czy piaskowanie. Pokrowce z tej grupy wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na ścieranie. Dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem rykoszetów ścierniwa oraz bardzo dużym zapyleniem.
  • EVO_COAT – Pokrowce chroniące przed substancjami chemicznymi, pyłem lakierniczym oraz odpryskami farb i lakierów. Pokrowce EVO_coat to ochrona robotów i maszyn przemysłowych w procesach nanoszenia powłok i lakierowania. Stosowane są również w procesach, w których występują substancje chemiczne, np. przy natryskiwaniu żywic, żelkotów czy pianek PU. Osłony EVO_coat wykonane są z lekkich, pyłoszczelnych materiałów odpornych na działanie substancji chemicznych. Wspomagają pracę robotów i maszyn w warunkach podwyższonego zapylenia i oparów chemii oraz wszędzie tam, gdzie występuje wilgoć.
  • EVO_DUST – Pokrowce ochronne dla robotów pracujących w procesach, w których występuje zapylenie, ostre opiłki oraz odpryski oleju czy chłodziwa. Osłony ochronne EVO_dust zabezpieczają roboty i urządzenia przed osadzaniem się pyłu na ich powierzchni. Zapobiegają również dostawaniu się wiórów i ostrych opiłków do ruchomych elementów maszyn. Chronią również przed odpryskami cieczy i mgłą olejową. Pokrowce EVO_dust wykonane są z materiałów o właściwościach hydrofobowych i oleofobowych. Znajdują zastosowanie w procesach przemysłowych takich jak obróbka CNC, szlifowanie czy polerowanie. Wspomagają pracę robotów również w procesach paletyzacji, gdzie występuje środowisko zwiększonego zapylenia.
  • EVO_HEAT – Pokrowce odporne na działanie wysokich temperatur oraz odpryski gorących cząstek stałych. Pokrowce ochronne EVO_heat znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie występują wysokie temperatury, np. w odlewniach, hutach, a także w procesach spawania i zgrzewania. Wykonane są z materiałów niepalnych. Chronią roboty przed odpryskami iskier i gorących metali oraz przed szkodliwym wpływem promieniowania cieplnego.
  • EVO_PURE – Osłony chroniące przed oparami chemicznymi, wilgocią i zapyleniem. Pokrowce EVO_pure znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie wymagana jest czystość produkcji, np. w branży spożywczej, farmaceutycznej czy chemicznej. Chronią przed zapyleniem i oparami substancji chemicznych, a także przed odpryskami cieczy i wilgocią. Zabezpieczają nie tylko robota, ale również sam produkt, np. przed wyciekiem olejów z przekładni robota.
  • OSŁONY INDYWIDUALNE – W procesach produkcyjnych ochrony wymagają nie tylko roboty. EVOTEC tworzy również specjalne osłony ochronne również dla innych maszyn i urządzeń, ich podzespołów oraz ruchomych elementów. Mogą to być m.in. pokrowce na kleszcze zgrzewające, chwytaki obrotowe, peszle oraz elementy stanowisk lakierniczych i wiele innych – w zależności od potrzeb Klientów.