Reklama

Przegląd butów motocyklowych dla wymagających – te modele spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających motocyklistów

O ile kask motocyklowy musi spełniać właściwie tylko jedną funkcję – czyli chronienie głowy przed ewentualnymi urazami – to buty na motocykl powinny spełniać co najmniej dwie. I w obu być równie doskonałe. Pierwszą jest gwarantowanie komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy. Drugą – zapewnienie komfortu podczas chodzenia.

RST TracTech EVO III

Stworzone z myślą o miłośnikach jazdy sportowej buty TracTech EVO III to konstrukcja z nowoczesnego materiału MicroTech. Wewnętrzna podszewka 3D mesh odpowiada za doskonałe odprowadzanie wilgoci, a wloty wentylacyjne zapobiegają przegrzaniu nogi.
Gumowa podeszwa wzmocniona włóknem szklanym łączy się z tylną częścią buta, zapewniając stabilność kostek i doskonałą ochronę stopy. Palce są bezpieczne dzięki usztywnieniu noska. Piszczele chroni protektor z tworzywa sztucznego, połączony z ochraniaczem pięty dla większej stabilności. TracTech EVO to wygoda również po zejściu z motocykla, dzięki wstawkom ze skóry karbowanej, która poprawia pracę buta.

 

Jeśli planujesz kupić buty motocyklowe – 4ride.pl to strona z jakiej warto skorzystać. Dostępne są tam m.in. różne warianty kolorystyczne opisywanego modelu.

Shima EXO

Model EXO to niskie buty odpowiednie do codziennej jazdy po mieście. Wyglądem nie odbiegają mocno od normalnego obuwia, a do tego są niezwykle lekkie. To doskonały wybór dla osób, które dojeżdżają motocyklem na przykład do pracy.

Mimo niepozornego wyglądu i niskiej cholewki, Shima EXO zapewniają znacznie większe bezpieczeństwo niż zwyczajne buty. Zewnętrzna strona wykonana jest z naturalnego zamszu. Wewnątrz znajdziemy siatkę mesh, która gwarantuje odpowiednią wentylację. Newralgiczne części stopy są chronione przez wzmocnienia konstrukcji, a pięta dodatkowo osłonięta jest sztywnym protektorem.

Obuwie dokładnie dopasujemy do stopy dzięki systemowi wiązania ATOP oraz prostego zapięcia w okolicy kostki.

Falco Lennox

Te buty wyglądają jak najzwyklejsze, klasyczne trampki. Wykonane są z tłoczonej skóry naturalnej, ale zapobiegają przegrzewaniu stopy dzięki wentylowanej podszewce. Wewnętrzna warstwa antybakteryjna odprowadza wilgoć, co eliminuje problem przykrego zapachu oraz dyskomfort. Do tego antypoślizgowa podeszwa, sznurówki, wygodny zamek błyskawiczny i ponadczasowy wygląd, pasujący do codziennego stroju.

Nie można jednak dać się zwieść pozorom – Falco Lennox to nie są zwykłe trampki, choć doskonale nadają się do codziennego noszenia. Wokół kostki zamontowano sztywny ochraniacz, a podeszwy wsparte są wkładką amortyzującą – tyle wystarczy, aby uchronić stopę przed kontuzjami podczas codziennej jazdy na motocyklu.