Reklama

Fałszywi policjantka i prokurator oszukali starszego mężczyznę

Po raz kolejny oszuści wykorzystali naiwną wiarę w uczciwość innych ludzi starszego człowieka. Podając się za organa ścigania oszukali 83-letniego mężczyznę, w wyniku czego poniósł straty w wysokości 150.000 zł .

 

Były już metody na „wnuczka”, na „członka rodziny”, po raz kolejny mamy do czynienia z metodą na „policjanta”. Wczoraj, w środę 17 kwietnia 83 letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego zawiadomił KPP w Bochni o dokonaniu oszustwa na jego osobie przez nieznaną kobietę podająca się telefonicznie za policjantkę , która rozpytywała zgłaszającego o jego oszczędności, a następnie po tej rozmowie,  skontaktował się ze zgłaszającym inny mężczyzna przedstawiający się za prokuratora, który poinformował go, aby udał się do banku i założył konto internetowe w celu uniknięcia oszustwa. Następnie poszkodowany przekazał login oraz hasło do konta oszustom. W wyniku przestępstwa poszkodowany poniósł straty w wysokości 150000 zł złotych – poinformował podkom. Łukasz Ostręga z bocheńskiej Policji .

Oszuści bezlitośnie wykorzystują wiarę w uczciwość innych ludzi starszych osób. Dlatego też Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one udzielenia pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom. Najczęściej ofiarami tego typu przestępstw padają osoby starsze, warto więc uczulić swoich rodziców, dziadków, a także osoby samotne przed oszustami, którzy korzystając z metod „na kogoś” potrafią przekonać swoich rozmówców do konieczności przekazania pieniędzy w gotówce, wykonania przelewu, wzięcia kredytu w celach wmówionej wyższej konieczności…