Reklama

Endermologia LPG Alliance – innowacyjna terapia upiększająca twarz i ciało

W ostatnich latach wśród zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej króluje endermologia. Zabieg ten pozwala zadbać o nienaganny wygląd twarzy i ciała, dbając jednocześnie o osiągnięcie stanu relaksu. Na czym polega fenomen tego masażu? I w jaki sposób jest on wykonywany? O szczegóły dotyczące zabiegu endermologii zapytam eksperta z branży beauty kosmetologa w Klinice Neonia Ewelinę Czesak

– Endermologia jest nieinwazyjnym, bardzo skutecznym zabiegiem, który nie bez powodu zyskał miano najprzyjemniejszej procedury wykonywanej w gabinetach medycyny estetycznej. Czemu endermologia zawdzięcza takie entuzjastyczne opinie?

 

Zabieg endermologii to głęboki masaż skóry pozwalający na stymulowanie komórek i aktywowanie naturalnych procesów przeciwstarzeniowych. W zabiegu wykorzystywana jest specjalna aparatura,  której najistotniejszym elementem jest głowica masująca. Głowica wykorzystuje zjawisko podciśnienia i jest wyposażona w rolki, z których każda obraca się w innymi kierunku. Głowica zasysa fałd skórny i poddaje go głębokiemu masażowi. Następnie głowica aparatu przesuwana jest wzdłuż ciała, masując skórę i tkankę podskórną. Zabieg należy do bardzo przyjemnych, ma relaksujący charakter, a jednocześnie pozwala na zaawansowanie wymodelowanie sylwetki i odmłodzenie twarzy.

– U kogo wykonywany jest zabieg endermologii?

Endermologia to jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Na tego typu masaż decydują się osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Osoby te mogą poszukiwać sposobów na upiększenie i odmłodzenie ciała, ale także na wspomaganie regeneracji mięśni, relaks po stresującym dniu czy uzupełnienie terapii z wykorzystaniem innych zabiegów medycyny estetycznej. Wskazaniem do wykonania zabiegu endermologii jest wyszczuplenie ciała i redukcja cellulitu, pobudzenie przemiany materii i detoksykacji organizmu, ujędrnienie skóry i redukcja drobnych niedoskonałości. Endermologia wspomaga ponadto leczenie blizn, oparzeń czy obrzęków, usprawnia potreningową regenerację mięśni.

– Jak endermologia działa na poziomie komórkowym, tkankowym oraz całego organizmu?

Endermologia to całkowicie nieinwazyjna, niezwykle skuteczna i całkowicie bezpieczna metoda stymulacji komórek tkanki łącznej. Dzięki wykonaniu dogłębnego masażu skóry i tkanki podskórnej możliwe jest aktywowanie naturalnych procesów syntezy kolagenu i elastyny, pobudzenie krążenia krwi co skutkuje lepszym odżywieniem i dotlenieniem tkanek. Stymulowaniu fibroblastów towarzyszy wielowymiarowa przebudowa architektury skóry i odtworzenie budulców tkanki łącznej. Efektem endermologii jest także pobudzenie drenażu limfatycznego, dzięki czemu usprawnione jest odprowadzanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii czy toksyn. Endermologia uruchamia zatem wszystkie procesy fizjologiczne odpowiedzialne za utrzymanie nienaganne j kondycji skóry i tkanki podskórnej.

– Na jakie efekty przekłada się taka zaawansowana stymulacja skóry? Czy endermologia umożliwia odchudzanie, ujędrnianie skóry i jej odmłodzenie?

Endermologia to zabieg pozwalający na szybkie osiągnięcie spektakularnych efektów. A efekty te są bardzo zróżnicowane – podobnie jak zróżnicowany jest wpływ masażu na skórę i tkankę podskórną. Efekty zabiegu endermologii, które można zauważyć już po wykonaniu kilku zabiegów to wygładzenie skóry, jej uelastycznienie, pogrubienie oraz rozjaśnienie. Endermologia https://neonia.com.pl/endermologia

może zredukować widoczność nie tylko drobnych zmarszczek, ale także blizn, w tym rozstępów i blizny po cesarce. Masaż wykonywany technologią LPG Alliance zapewnia ponadto wygładzenie cellulitu, a także redukcję tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zauważalne jest zmniejszenie obwodów ciała. Ponadto endermologia doskonale redukuje obrzęki oraz uczucie ciężkości nóg.

– Czy endermologia to zabieg dedykowany wyłącznie pielęgnacji ciała, czy można go zastosować także na twarzy?

Aparatura do endermologii wyposażona jest w niewielką głowicę, umożliwiającą wykonanie masażu na twarzy. Endermologia twarzy wywołuje podobne zmiany metaboliczne, funkcjonalne i anatomiczne w skórze, jak w przypadku masażu ciała. W skórze aktywowane są procesy syntezy kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy. Regularne wykonywanie zabiegów endermologii na twarzy pozwala zredukować opuchliznę i worki pod oczami, wygładza skórę, redukuje widoczność drobnych zmarszczek i niewielkich blizn. Możliwe jest wypracowanie pożądanych konturów twarzy, wyrównanie tekstury i kolorytu skóry.

– Na koniec chcę zapytać o przeciwwskazania do endermologii. Kto nie powinien poddać się temu zabiegowi?

Endermologia to najbezpieczniejszy z dostępnych zabiegów, wyróżniający się całkowicie nieinwazyjnym charakterem. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Przede wszystkim – masażu nie można wykonać na tych obszarach skóry, które dotknięte są stanami zapalnymi, infekcjami czy wszelkimi uszkodzeniami skóry a także zaburzenia krzepliwości krwi, nowotwory, zapalenie żył czy żylaki.