Reklama

Jaki mikrofon bezprzewodowy do wokalu, czyli najlepszy sprzęt do śpiewania

Śpiew jest pasją wielu osób, a możliwość występowania na scenie czy ćwiczenie wokalu z profesjonalnym sprzętem w zaciszu domowym pozwala rozwijać swoje umiejętności. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów mikrofonów są modele bezprzewodowe, ze względu na łatwość transportowania i użytkowania sprzętu. Jaki mikrofon bezprzewodowy wybrać? Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest mikrofon bezprzewodowy?

Mikrofon bezprzewodowy jest urządzeniem, które pozwala na wykonywanie utworów muzycznych bez konieczności podłączania urządzenia do kabla. To bardzo wygodne rozwiązanie, które daje nieograniczające możliwości poruszania się po scenie, sali, domu czy plenerze. Prowadzenie kabli podczas śpiewania jest bardzo uciążliwe, dlatego wygodnym rozwiązaniem jest wybór bezprzewodowego sprzętu.

Jego najważniejszym przeznaczeniem jest możliwość zachowania swobodnych ruchów na estradzie, niemniej jednak mikrofon bezprzewodowy jest też wykorzystywany do prowadzenia zajęć fitness, wykładów na uczelniach czy szkoleniach w salach konferencyjnych.

Jaki mikrofon bezprzewodowy wybrać do wokalu? – rodzaj urządzenia

Najlepszym modelem mikrofonu do wokalu będzie urządzenie, które posiada możliwość czystego przekazywania dźwięku. Niemniej jednak, równie istotne podczas zakupu jest zwrócenie uwagi na możliwość rejestracji dźwięku na najwyższym poziomie, co pozwoli na nagrywanie wokalu w domowych warunkach. Jakie modele mikrofonów sprawdzą się do wokalu?

  • mikrofon dynamiczny– to rodzaj urządzenia, które zbudowane zostało z cienkiej membrany, której zadaniem jest dokładne zbieranie i przetwarzanie fal akustycznych. To doskonałe rozwiązanie do rejestrowania i przekazywania głośnych dźwięków, ale sprawdzi się także jako mikrofon karaoke.
  • mikrofon pojemnościowy– to najbardziej profesjonalny model bezprzewodowy, który sprawdza się jako mikrofon studyjny. W trakcie rejestrowania dźwięku, urządzenie pojemnościowe wykorzystuje dwie elektrody: membranową i nieruchomą, które pozwalają na zapisywanie i przekazywanie publiczności czystego dźwięku. Charakteryzuje je wysoka czułość na najmniejszy szum czy cichy dźwięk, dlatego świetnie sprawdzają się do wokalu.

Mikrofon bezprzewodowy do śpiewu – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Dobrej jakości mikrofon bezprzewodowy powinien wyróżniać się odpornością na uszkodzenia i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz dokładnym pochłanianiem dźwięków z otoczenia. Jego najważniejsze cechy i dobra akustyka będą decydowały o jakości nagrywania wokalu oraz przekazywania go publiczności. Najważniejszymi parametrami, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu są:

  • możliwość redukcji szumów– ważne jest, aby mikrofon bezprzewodowy do śpiewania posiadał innowacyjne systemu, które pozwalają na redukcję szumów i wibracji. To cecha, która pozwala na najczystsze gromadzenie dźwięku i jego dokładne przetwarzanie.
  • czułość urządzenia na zbierane dźwięki– to parametr, który oznaczany jest jednostką mV/Pa, czyli miliwoltami na Paskale. To cecha, która określa zdolność urządzenia do szybkiego i dokładnego pochłaniania fal akustycznych. Najlepszym rozwiązaniem, które wyróżnia się dobrym parametrem czułości są mikrofony pojemnościowe.

Mikrofon do wokalu jest niezbędnym urządzeniem, które pozwala na zapisywanie dźwięku, a także prezentowanie go widzom. Jego przemyślany zakup pozwoli na zaopatrzenie się w najlepszy model, który pozwoli rozwijać swoją pasję.