Reklama

Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku na małopolskich drogach doszło do 37 wypadków, w których śmierć poniosło 9 osób, a 45 zostało rannych. Policjanci zatrzymali blisko 100 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Ofiary śmiertelne wypadków to 4 pieszych, 2 pasażerów, 1 motocyklista, 1 rowerzystka oraz 1 kierująca samochodem osobowym. Podczas tegorocznej akcji „Znicz”, najtragiczniejsza okazała się środa, tj. 31 października, kiedy zginęły 4 osoby. Małopolsce przez 5 dni trwających działań, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 2,5 tys. policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

W trakcie trwania akcji „ZNICZ 2018” w powiecie bocheńskim wydarzył się 1 wypadek, 14 kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących, z których jeden miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wypadku, który miał miejsce w dniu 31 października w m. Zawada ranne zostały 2 osoby poruszające się motocyklem. Kierujący samochodem osobowym marki Honda Jazz w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi doprowadzając tym do zderzenia.

W  czasie akcji „Znicz 2018” funkcjonariusze zapewniali przede wszystkim  płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle.