Reklama

Powiat brzeski wybuduje nowoczesną aulę przy Zespole Szkół nr 1 w Brzesku

500 miejsc siedzących – tyle znajdzie się w głównym pomieszczeniu auli, którą Starostwo Powiatowe w Brzesku chce wybudować przy Zespole Szkół nr 1 w Brzesku. Przypomnijmy, że w zespole szkół  działa Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa kształcąca pielęgniarki. Planowana aula to wielofunkcyjny i nowoczesny budynek, który ma służyć rozwojowi szkoły poprzez stworzenie warunków do realizacji nowoczesnych form kształcenia w oparciu o współpracę z wyższymi uczelniami.

Jak zapowiada starosta brzeski Andrzej Potępa, podstawową funkcją obiektu będzie realizacja misji dydaktycznej szkoły, ale, z racji swoich walorów użytkowych, będzie spełniać także funkcje konferencyjne czy koncertowe.

Aula będzie wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, wideokonferencyjny, projekcyjny oraz system do tłumaczeń symultanicznych. Głównym pomieszczeniem budynku będzie sala wyposażona w 500 miejsc siedzących.

Aula zaprojektowana jest w sposób umożliwiający jej podział na dwie lub cztery niezależne sale lekcyjne, poprzez zastosowanie systemu ścianek mobilnych. Program funkcjonalny obejmuje także zaplecze sanitarne i techniczne oraz garderoby.  Na poziomie pierwszego piętra znajdzie się także sala konferencyjna. Wejście do budynku będzie możliwe zarówno z zewnątrz, jak i z części istniejącej. Obiekt został zaprojektowany w sposób umożliwiający korzystanie przez osoby niepełnosprawne.

– informuje starosta Andrzej Potępa.

Powiat planuje w tym roku wykonać projekt budowlany i uzyskać pozwolenia na realizację inwestycji.

Publiée par Andrzej Potępa sur jeudi 7 juin 2018