Dzień Dziecka w Gminie Rzezawa – zdjęcia

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – pisał Janusz Korczak. Takie radosne uśmiechy gościły na twarzach najmłodszych, którzy w niedzielę, 3 czerwca br. w Rzezawie uczestniczyły IV Gminnym Dniu Dziecka. Z tej okazji boisko sportowe GOSIR w Rzezawie zamieniło się w prawdziwy dziecięcy raj. Nie zabrakło oczywiście dmuchanych obiektów, trampoliny, zamków z kulkami, malowania twarzy, modelowana długich balonów, pokazu cyrkowych  i wielkich baniek mydlanych, ściany wspinaczkowej oraz zabaw i konkursów prowadzonych przez animatorów.

Gospodarz imprezy – Wójt Mariusz Palej dokonał otwarcia IV Gminnego Dnia Dziecka i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie na scenę wkroczyły przedszkolaki w kolorowych sportowych strojach, które machając chorągiewkami zaśpiewały wspólnie piosenki pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” i „Sportowcem chciałbym zostać”. Do sportowej rywalizacji przedszkolaków zagrzewały cheerleaderki z przedszkoli w Rzezawie i Jodłowki. Przedstawiciele przedszkolnych drużyn odebrali z rąk Wójta – Mariusza Paleja nagrody, słodkie upominki i dyplomy za udział w II Gminnej Olimpiadzie Sportowej i najmłodsi sportowcy wyruszyli na specjalnie wydzieloną część boiska, by rozpocząć zmagania konkursowe. Sportową rywalizację przedszkolaków prowadziła Radna -Barbara Kwiecińska. W tym czasie na scenie wójt Mariusz Palej wręczył dyplomy i nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Fotograficznego: „KOCHAM POLSKĘ… NIEPODLEGŁA 100-LECIE odzyskania niepodległości w obiektywie” (Oliwii Starmie i Paulinie Starmie) oraz konkursu organizowanego przez GOPS w Rzezawie: „Nie bądź ofiarą – powiedz nie” (w kategorii do 10 lat: Lenie Waśniowskiej, Mai Milewskiej, Martynie Kaczmarczyk, w kategorii od 11 do 14 lat: Kindze Bartosik, Patrycji Czai, Kamilowi Milewskiemu, Dominikowi Smoleniowi, Emilii Franczyk, w kategorii od 15 do 18 lat: Arkadiuszowi Królowi). Nagrodzeni zostali także Laureaci III Przeglądu Młodych Talentów (Magdalena Cyz, Małgorzata Góra, Julia Gorczyca i Piotr Ważydrąg), którzy następnie wykonali piosenki z repertuaru Arki Noego oraz dowolnie przez nich wybrany utwór. Widzowie, mogli także podziwiać występy grup tanecznych: ze Szkoły Tańca Andrzeja Starowicza JDC z Rzezawy oraz Fitness Animator Paulina Duda.

Nie lada gratką było show kulinarne „Bitwa na dwie patelnie” w wykonaniu Mariusza Szweda i Diany Volokhowej – Szefów Kuchni znanych m.in. z „MasterChef”. Prowadzone były także warsztaty pieczenia chleba. Na oczach widzów zostało przygotowane kilkaset porcji wyjątkowych dań, których walory smakowe ocenić mogli sami uczestnicy imprezy. Wiele emocji i radości wśród najmłodszych wzbudziła piana, którą przygotowali strażacy OSP z Rzezawy. Dzieci mogły też poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, a także zobaczyć od środka wyposażenie karetki i wozu strażackiego. Natomiast dorośli mogli w punkcie medycznych SPGZOZ w Rzezawie sprawdzić poziom ciśnienia i cukru. Na specjalnie przygotowanych stoiskach podziwiać można było również wyroby rękodzielnicze.

Choć pogoda w połowie imprezy z pięknej słonecznej zmieniła się w deszcz, to przybyłym mieszkańcom Gminy Rzezawa oraz gościom zupełnie to nie przeszkadzało. Podczas występu Agnieszki Nowakowskiej i Piotra Sieczki – uczestników The Voice Kids – publiczność, a szczególnie młodzi słuchacze na scenie z zapartym tchem słuchali młodych artystów. Na koniec programu artystycznego wystąpił z koncertem zespół OCOCHODZI. Repertuar obejmował zarówno utwory ludowe a także autorskie – Piotra Poloka, prowadzącego zespół.

Organizatorzy IV Gminnego Dnia Dziecka: Mariusz Palej – Wójt Gminy Rzezawa oraz Renata Prokop – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie IV Gminnego Dnia Dziecka, sponsorom oraz uczestnikom za przybycie.

___

Urząd Gminy Rzezawa