III Międzyszkolny Turniej Szaradziarski za nami

23 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się III Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia.

Do zmagań szaradziarskich przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych nr: 1, 2, 4 i 5. Na rozwiązanie kilkunastu zadań szaradziarskich uczestnicy Turnieju mieli 60 minut.

Indywidualnie najlepszy okazał się znów ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju Jan Sosnowiec ze Szkoły Podstawowej nr 1, który osiągnął wynik 34 punktów i został uhonorowany pucharem Klubu Szaradziarskiego OMNIBUS. Drugie miejsce z wynikiem 32 punktów zdobyła Sara Favalli również ze Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Dominika Lichy ze Szkoły Podstawowej nr 2.

W kategorii drużynowej I miejsce zajęli gospodarze Turnieju – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zdobywając 111 punktów, a tym samym Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymując 102 punkty, natomiast III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 zdobywając 98 punktów.

Puchar Burmistrza Miasta, dyplomy oraz nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta wręczyli Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia oraz Tadeusz Bembenik – Prezes Bocheńskiego Klubu Szaradzistów „OMNIBUS