Reklama

I LO gościło uczniów ze Lwowa

Po czterech miesiącach uczniowie I LO w Bochni znowu spotkali swoich znajomych z Liceum Lingwistycznego we Lwowie. W minionym tygodniu do szkoły i domów uczniów ILO zawitało 15 uczniów ze Lwowa wraz z opiekunami.

Pierwszy dzień upłynął wszystkim na grze miejskiej w Bochni, zajęciach lekcyjnych w szkole i zwiedzaniu zamku w Nowym Wiśniczu. Kolejny dzień to wspólne zwiedzanie Krakowa. Był to czas wymiany doświadczeń, nauki ale także wielu ciepłych emocji, zabawy i śmiechu.

Liceum Lingwistyczne we Lwowie jest szkołą o długiej tradycji. Została założona  w roku 1906 jako szkoła żeńska przez zwierzchnika Kościoła Grekokatolickiego metropolitę Andrzeja Szeptyckiego. Po drugiej wojnie światowej została przekształcona w szkołę średnią specjalizującą się w nauczaniu języka angielskiego. Od 2006 roku działa jako Lwowskie Gimnazjum Lingwistyczne. Język angielski odgrywa role wiodąca w szkole, w tym języku wykładane są także niektóre przedmioty. Oprócz języków angielskiego i niemieckiego szkoła oferuje uczniom szeroki wachlarz języków do wyboru: francuski, grecki, rosyjski, czeski, włoski, litewski i …polski. Lwowskie szkoła współpracuje w wieloma szkołami w Europie. Do tego grona dołączyło nasze I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.

_____

Starostwo Powiatowe w Bochni