Reklama

Wernisaż wystawy poplenerowej „Ceramiczne Dialogi” – zdjęcia

W dniu 3 marca 2018 roku o godzinie 17.00 w Wiejskiej Galerii w Chełmie licznie zebrali się miłośnicy sztuki. Odbył się tam wernisaż wystawy poplenerowej „Ceramiczne Dialogi”. Wystawa prezentuje prace uczestników XII Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego dla Nauczycieli Szkół Plastycznych, który miał miejsce w dniach 3 -15 lipca 2017 r. w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Uczestniczyło w nim grono ceramików, rzeźbiarzy i studentów, którzy przez dwa tygodnie tworzyli prace w glinie, ale także twórczo dyskutowali o sztuce, dzielili się doświadczeniami i czerpali natchnienie z pięknych okolic Nowego Wiśnicza.

Wernisaż otwarła pani dyrektor liceum plastycznego Elżbieta Kucybała opowiadając o placówce i zapraszając gimnazjalistów do kontynuowania w niej nauki. Przedstawiła również sylwetki artystów, którzy wystawili swoje prace. Ponadto otwarcie wystawy zaszczyciła swoją obecnością była dyrektor do spraw artystycznych pani Maria Ślusarz.Oprawę artystycznąprzygotowaliAgnieszka Nowakowska i Jakub Gajek, umilając gościom czas muzyką.

W ramach wystawy można oglądać ciekawe i inspirujące prace:

– Beaty Będkowskiej-Salbert z Katowic,

– Krzysztofa Brzuzana członka Związku Artystów Pedagogów ceramiki i Rzeźby,

– Anny Hass-Brzuzan z Rzeszowa,

– Wojciecha Hyży z Nowego Wiśnicza,

– Urszuli Kaczmarczyk z Sosnowca,

– Agnieszki Kareckiej z Nowego Wiśnicza,

– Pauliny Kobieli z Krakowa,

– Henryka Kopańczyka z Nowego Wiśnicza,

– Marii Kupczak-Zajadacz, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków,

– Danuty Kurdziel-Kasprzyk z Zabrza,

– Anny Osadnik z Tarnowskich Gór,

– Barbary Studziżby z Katowic,

– Moniki Tohl z Rzeszowa,

– Małgorzaty Wosik.

Glina rządzi się swoimi prawami, więc artysta nie zawsze może przewidzieć efekt swojej pracy i z niecierpliwością czeka na moment otwarcia pieca – na tym polega wyjątkowość tych dzieł.

Prace można oglądać do 6 kwietnia 2018 r. w godzinach otwarcia galerii (wtorek-sobota 16.00 – 20.00)