Reklama

Kopaliny: Miał 2,2 promila alkoholu – prowadził samochód

Kierowca osobowego opla, który w środku dnia, w Kopalinach nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał policjantom, po skutecznym pościgu został ujęty i zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało 2,22 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.\

Jak informuje Komenda Powiatowa w Bochni, 24 lutego, o godzinie 12:40 o brawurowo poruszającym się drogą wojewódzką oplu zaalarmował świadek, który podejrzewał, że kierowca tego samochodu jest nietrzeźwy. Podał policjantom dokładną lokalizację i kierunek w jakim porusza się kierowca opla. Dzięki temu wskazany pojazd został szybko namierzony w miejscowości Kopaliny (powiat bocheński), lecz mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nawołujących do zatrzymania pojazdu, kierowca opla podjął próbę ucieczki pojazdem, a później pieszo. Dzięki skutecznej interwencji policjanci prewencji udaremnili ucieczkę i zatrzymali mężczyznę mimo jego agresywnego zachowania – informuje Policja.

Zatrzymany to 59-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego. Mężczyzna został na miejscu poddany badaniom stanu trzeźwości, w którym urządzenie wskazało 2,22 promila alkoholu w organizmie zatrzymanego. Za popełnione przestępstwa 59-latkowi grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.