Reklama

Bochnia: Niedopilnowana inwestycja na osiedlu Chodenice

Jak informuje radio RDN Małopolska, mieszkańcy osiedla Chodenice w Bochni są oburzeni ponieważ zamiast kompleksu rekreacyjnego, który wygrali w ramach Budżetu Obywatelskiego mają zniszczony sprzęt sportowy.

Radny Marek Bryg skarży się, że firma zostawiła po sobie uszkodzony sprzęt i nieporządek. Wyjechali, wyasfaltowali – nie pozbierali i nie posprzątali za sobą tego terenu tak jak należy. Bramki przeszkadzały więc usunęli i ponownie nie zamontowali. Tak samo słupki do siatkówki. A przy okazji ciężarówka pokrzywiła kosze do koszykówki. Też to nie zostało naprawione. Ponadto sam asfalt jest tak wykonany, że pod samą bramką zawodnik będzie musiał stać we wodzie – dodaje radny.

Burmistrz Bochni o sytuacji dowiedział się od… reportera radia. Stefan Kolawiński nie ukrywa, że sytuacja go zaskoczyła, ale zapowiada interwencję w tej sprawie. Wiele rzeczy dzieje się pod koniec roku. Powoduje to, że potem zgłaszamy usterki i są one eliminowane. Ten konkretny przypadek wymaga szczególnego sprawdzenia, dlatego że dosyć trudno mi jest wyobrazić sobie, że takie zaniedbania się pojawiły. Dodatkowo roboty zostały odebrane, mimo tak istotnych braków – komentuje burmistrz w rozmowie z radiem RDN Małopolska.

W ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w okolicy remizy OSP na osiedlu Chodenice miały być wyremontowane boiska. Dodatkowo powstał tam plac zabaw.