Łapczyca: Nadal za mało pieniędzy na hale

5 firm chce wybudować pełnowymiarową sale sportową w Łapczycy.  Każda oferta przewyższa jednak zarezerwowaną na ten cel kwotę czyli 5 mln zł. Urząd gminy twierdzi, że mimo tego hala powstanie i urzędnicy już analizują oferty firm. Najniższa propozycja to 5,3 mln zł, najwyższa 6 mln zł.

Pierwsze postępowanie zostało unieważnione w połowie września, ponieważ wszystkie złożone oferty przekraczały kwotę -3,2 mln zł – jaką chciała przeznaczyć gmina na budowę hali. Wtedy najtańsza oferta była wyższa o 2,2 mln zł. Na początku tego roku otwarto oferty, które wpłynęły na kolejny przetarg w tej sprawie. Tym razem gmina Bochnia podwyższyła kwotę, którą chciałaby przeznaczyć na wykonanie zadania z 3,2 mln zł do 5 mln zł. Okazało się że to nadal za mało. Najniższa oferta opiewa na 5,3 mln zł. Będziemy analizować te oferty, a jeżeli wszystko będzie w porządku to będziemy zawierać umowę– mówi Ewelina Makowska, zastępca wójta gminy Bochnia.

W 2016 roku Ewelina Makowska mówiła o tym przedsięwzięciu tak: Przynajmniej dwa takie obiekty powinny być wykonane, jeden np. na północy gminy, drugi na południu. Młodzież nie za bardzo ma miejsce, gdzie by mogła trenować. Hale sportowe budowane wcześniej w gminie Bochnia nie były nigdy pełnowymiarowe, były to salki na potrzeby szkoły, ale myślę że jest potrzeba przynajmniej jednej pełnowymiarowej sali, która spełniałaby te wszystkie funkcje.

Prawdopodobnie gmina dołoży kolejne pieniądze do budowy tego obiektu. Warto dodać, że nie jest to kwota przeznaczona na budowę „pod klucz”. 5 mln zł gmina chce przeznaczyć na realizacje I etapu.

Przypomnijmy, że obok Zespołu Szkół Gminnych w Łapczycy jest sala gimnastyczna, ale ze względu na małe wymiary nie można w niej rozgrywać wszystkich imprez sportowych. Władze gminy uważają, że hala na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem młodzieży oraz dorosłych, np. działających w Ludowych Klubach Sportowych.