„Chrystus w Solnym Mieście”: adoracja dla młodych 200 m pod ziemią – zapisy

5 maja nastąpi inauguracja spotkań modlitewnych pod tytułem Chrystus w Solnym Mieście do Kopalni Soli w Bochni. Wydarzenie odbędzie się w Kaplicy św. Kingi. Głównym punktem wieczoru będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a świadectwem swojego życia podzieli się z uczestnikami Lech Dokowicz.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma pamiątkowe gadżety. Wydarzenie to da początek cyklicznym spotkaniom pod nazwą Chrystus w Solnym Mieście, które odbywać się będą co miesiąc (za wyjątkiem wakacji) w Bochni. Będą one uzupełnieniem dotychczasowych działań młodzieży zrzeszonej we wspólnocie Chrystus w Solnym Mieście. Wspólnota ta zawiązała się na gruncie Światowych Dni Młodzieży na wzór krakowskiego Chrystusa w Starym Mieście. Młodzi, którzy do niej należą nie tylko aktywnie włączają się w życie parafii, ale także prowadzą działania ewangelizacyjne za pomocą mediów społecznościowych.

Na fanpage Chrystus w Solnym Mieście zamieszczają m.in. churchllange, czyli cykl zadań, które towarzyszą młodzieży w czasie Wielkiego Postu. Uczestnicy Dróg Krzyżowych otrzymywali naklejki z cytatem z Pisma Świętego do rozważania oraz zadanie do wykonania w danym tygodniu. Kolejną akcją jest Boski Post – rozważania do niedzielnej Ewangelii, które ukazują się nie tylko w Internecie, ale można je także znaleźć w szkołach czy gablocie parafialnej w formie małych cytatów do zerwania.

Zjazd do kopalni jest bezpłatny, ale Kaplica św. Kingi może pomieścić ograniczoną ilość osób, dlatego zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia pod adresem: chrystuswsolnymmiescie@gmail.com. Zjazd szybem Campi od godziny 18.00. Bezpłatne bilety do obioru przed zjazdem.

Organizator:
Wspólnota Młodzieży Parafii św. Mikołaja w Bochni
Chrystus w Solnym Mieście