Reklama

Makulatura dla Afryki. Zebrano ponad 3 tys. zł

Ponad 10 ton makulatury przyniosła pierwsza powakacyjna akcja charytatywna. Do kilku kontenerów podstawionych na plac przy kościele św. Jana Nepomucena mieszkańcy Bochni i okolic przez cały dzień zwozili niepotrzebne kartony i papier. Efekt: ponad 3 tys. zł na pomoc mieszkańcom Afryki.

Z radością informujemy, że po wakacyjnej przerwie w sobotę 10 września przy kościele św. Jana Nepomucena odbyła się trzecia w tym roku zbiórka Makulatury na Misje. I tym razem mieszkańcy Bochni i okolic nie zawiedli. Zebraliśmy 10 180 kg zużytego papieru, co pozwoli zasilić konto budowy studni w Kamerunie o 3 054 złotych. Do grona ofiarodawców włącza się coraz więcej dzieci i młodzieży i to jest bardzo budujące, że dojdziemy może do takiego etapu, kiedy segregacja śmieci w każdym gospodarstwie domowym stanie się nawykiem – mówi Maria Ślusarz, organizatorka zbiórki.

Oprócz indywidualnych osób w akcję włączyła się: Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i Powszechna Spółdzielnia Spożywców SPOŁEM. Wszystkim za okazane serce zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie – dodaje Maria Ślusarz.

Kolejna zbiórka makulatury w Bochni odbędzie się 15 października przy kościele św. Pawła Apostoła. Będzie to zarazem ostatnia akcja w tym roku.