Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Wiśniczu – zdjęcia

Dużo okrzyków radości, śmiechu i braw usłyszały mury wiśnickiego zamku w słoneczne czerwcowe przedpołudnie. 2 czerwca odbył się już po raz trzynasty Przegląd Teatrzyków Dziecięcych zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu.

W tegorocznej edycji udział wzięły trzy zespoły młodych aktorów. Z przedstawieniem pt.: „Brzydkie Kaczątko” wystąpiły wiśnickie przedszkolaki pod czujnym okiem Anny Smędy i Jadwigi Małek. Publiczność z zapartym tchem oglądała opowieść o smutnych losach małego brzydkiego łabędzia, który przemienił się w pięknego ptaka. Radosne piosenki śpiewane przez przedszkolaki dodawały otuchy i nadziei że zły los zawsze może się odmienić „Bo choć w oku łza, po nocy zawsze jest dzień …”. Drugie przedstawienie pt.: „Szymonowe bułeczki”, to legenda snuta na podstawie książki Zofii Wiśniewskiej pt.: „W ogrodzie baśni”. Występ przedszkolaków z Żegociny przygotowały Magdalena Rokosz i Joanna Kukla, jak co roku wzbudzając zachwyt piękną scenografią i znakomitą grą aktorską dzieci.

Ostatni występ pt.: „Jarmark” przygotowały dzieci zrzeszone w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Młodzi wykonawcy swoje przedstawienie zaprezentowali z ogromnym zaangażowaniem i znajomością sztuki aktorskiej, wzbudzając salwy śmiechu wśród publiczności i gromkie brawa na koniec przedstawienia. Nad przygotowaniem dzieci do występu czuwała Dominika Czarnecka a scenografię i rekwizyty wykonała Bernadetta Gawąd.

Sponsorem tegorocznego przeglądu teatrzyków była Fundacja Rozwoju Bochni i Regionu. Dzięki hojności i dużemu sercu naszych ofiarodawców to trzynaste spotkanie nie było pechowe lecz wyjątkowo słodkie, gdyż wszyscy uczestnicy zarówno spośród licznie zgromadzonej publiczności jak i występujące grupy teatralne otrzymali słodki poczęstunek.

Każde z dzieci prezentujących swój aktorski talent na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dostało książkę a panie które przygotowały swoje grupy do występu na zamkowej scenie, pamiątkowy dyplom i książkę Wiesława Adamczyka pt. „Kiedy Bóg odwrócił wzrok” również dar od bocheńskiej fundacji.

(M.D.)