Wybory samorządowe. Marta Mrzygłód i Ireneusz Sobas zawarli porozumienie programowe

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w bocheńskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, Marta Mrzygłód i Ireneusz Sobas zawarli porozumienie programowe. Marta Mrzygłód poparła kandydaturę Ireneusza Sobasa w jego staraniach o posadę burmistrza Bochni. Jeśli zostanie wybrany włodarzem Solnego Miasta, będzie realizował między innymi założenia parafowanego przez Martę Mrzygłód i siebie programu.

Marta Mrzygłód w pierwszej turze wyborów na burmistrza Bochni uzyskała 917 głosów, co dało wynik  7,89% ogółu oddanych głosów. Dzisiaj zawierając porozumienie programowe z Ireneuszem Sobasem nie tylko wyraziła poparcie dla jego kandydatury, ale także zobowiązała go do realizowania Strategii Rozwoju Miasta Bochnia na lata 2022-2030.

Ireneusz Sobas przyznał, że to on wyszedł z inicjatywą kontaktu z Martą Mrzygłód.

W 99 % zgadzam się z linią ekonomiczną, liberalną w kwestiach gospodarki, które reprezentuje pani Marta. Zapytałem, czy nie spróbowaliśmy punktów zawartych w programie wyborczym pani Marty realizować wspólnie po mam nadzieję zwycięskich dla mnie wyborach. Odpowiedź pani Marty była bardzo pozytywna, nawiązaliśmy nić porozumienia – powiedział kandydat na burmistrza Bochni.

Marta Mrzygłód z kolei przyznała, że przeanalizowała dogłębnie cechy finałowej dwójki walczącej o fotel burmistrza Bochni:

W życiu trzeba podejmować decyzje i trudne wybory. Mamy dwie partie centralne w finale i w tej rzeczywistości partyjnej trzeba umieć się odnaleźć. Dlatego tutaj się znalazłam. Chciałam taka decyzję podjąć. Dalej stawiam na osobę, na kandydatów. Odsuwając szyldy partyjne przeanalizowałam wszystkie dostępne informacje na temat pana Ireneusza i pani Magdaleny Łacnej: kompetencje, doświadczenie, umiejętności. W tym rozdaniu stawiam na pana Ireneusza Sobasa. Z pełnym szacunkiem dla pani Magdaleny Łacnej. Myślę, że pani Magdalena z którą się znam, zrozumie mój wybór.