„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

Nowi księża wikariusze w Bochni

W ostatnich tygodniach w Bochni nastąpiły dwie zmiany personalne wśród księży. Miały one miejsce w parafii św. Jana Nepomucena oraz – ostatnio – w parafii św. Mikołaja. Nowi wikariusze w mieście to ks. dr Adam Kumorek oraz ks. dr Jacek Zagórowski. Zastąpili oni księży Arkadiusza Kabaja i Tomasza Kłóska.

1 stycznia w parafii św. Jana Nepomucena rozpoczął pracę ks. dr Adam Kumorek. Pochodzi z Piwnicznej, ma 6 lat kapłaństwa. Ukończył studia na Uniwersytecie Prymasowskim w Warszawie, uwieńczone stopniem doktora nauk teologicznych z Chrystologii.

Ks. Adam Kumorek przywitał się ze swoimi parafianami na facebookowym profilu parafii:

Pochodzę z niewielkiej miejscowości uzdrowiskowej Piwnicznej-Zdrój, położonej w Beskidzie Sądeckim. Urodziłem się 11 grudnia 1982 roku w Krynicy-Zdroju. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczyłem się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, gdzie w 2001 roku złożyłem egzamin dojrzałości.

W latach 2001-2007 studiowałem w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, święcenia kapłańskie przyjąłem z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w katedrze tarnowskiej w 2007 roku. Moją pierwszą placówką duszpasterską była parafia św. Heleny w Nowym Sączu, gdzie m. in. prowadziłem katechezę w szkole podstawowej.

W roku 2010 biskup ordynariusz skierował mnie na studia specjalistyczne z zakresu teologii fundamentalnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był to dla mnie wyjątkowy okres nowych doświadczeń, znajomości i intensywnej pracy. Czas wykorzystany nie tylko na naukę, ale również na realizację zainteresowań i innych spraw, na które kapłan nie ma czasu podczas czynnego życia kapłańskiego kiedy pracuje na parafii.

Studia szybko minęły, pobyt w Warszawie zakończyłem 11 grudnia 2013 roku obroną pracy doktorskiej, po powrocie do diecezji, biskup Andrzej Jeż skierował mnie do Waszej Parafii. Gdy patrzę na moje życie widzę, że kapłaństwo jest tajemnicą, a kapłan pozostaje człowiekiem łaski Bożej, jest skarbem który może wiele dobrego uczynić. Aby jednak ksiądz był skarbem dla ludzi, musi siebie nawracać, pamiętać nieustannie o zdaniu z Ewangelii Łukasza: „Nawracajcie się i wierzcie”. Wszyscy bowiem stale się od Boga oddalamy. Nie tylko przez grzech, ale także przez zmęczenie, chorobę, nastrój. Dlatego pierwszą pracą kapłana jest nawracanie samego siebie, potem dopiero innych.

Rozpoczynając posługę w Bochni powierzam się życzliwości i modlitewnej pamięci wszystkich Parafian.

Z kolei wierni z parafii św. Mikołaja usłyszeli w minioną niedzielę następujący komunikat. Do naszej parafii ksiądz biskup ordynariusz przysłał ks. dr. Jacka Zagórowskiego w miejsce księdza Tomasza Kłóska. Księżom tym życzymy obfitych łask Bożych i stałej opieki Pani Bocheńskiej, Królowej Różańca Świętego.

Ks. Jacek Zagórowski ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim, broniąc w 2012 r. rozprawę pt. „Święty Grzegorz z Tours – zapomniany obywatel Europy”. Do Bochni przybył z placówki Niemczech, gdzie ma wrócić po okresie zastępstwa. Niestety, odmówił nam podania bliższych szczegółów na temat swojej dotychczasowej pracy duszpasterskiej.