Ile kosztują koncerty na Dni Bochni i Powitanie Lata?

Ubiegłoroczne gwiazdy na Dni Bochni kosztowały blisko 123 tys. zł. Pojawiły się zarzuty, że zdublowanie imprez w tym roku (Dni Bochni na Rynku i Powitanie Lata na Smykowie) odbiją się na miejskiej kasie. Dlatego postanowiliśmy zapytać o koszty koncertów.

Niedawno na naszych łamach Małgorzata Szczepara, była zastępczyni burmistrza, krytykowała tegoroczne zdublowanie imprez plenerowych w Bochni. Jej zdaniem miasta nie stać na Dni Bochni i tydzień później na Powitania Lata. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są koszty koncertów w tym i w minionym roku.

Według informacji, jakie podała nam Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni, koszty gwiazd na Dniach Bochni przekroczyły 120 tys. zł. Zespoły Kult, Kombii oraz koncert inauguracyjny kosztowały 122 894 zł brutto.

W tym roku TSA, Ania Rusowicz, Piotr Nalepa, Małgorzata Ostrowska, Video, DJ (dyskoteka), koncert inauguracyjny chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai w Bazylice oraz sobotni koncert w kościele św. Pawła Apostoła pochłoną 114 207 zł brutto. Dla pokazania proporcji, bocheński chór za koncert dostanie 2,5 tys. zł netto.